Malarstwo Magdaleny Maleny Jankowskiej (Szczawnica 08.11.2014-04.01.2015)

Fot. 2014.10.25 21:08 / imprezy / czytano 2323

Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacji Andrzeja Mańkowskiego zapraszają do odwiedzenia wystawy do Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy. Tym razem zaprezentowane zostanie malarstwo Maleny Jankowskiej.

Autorka prac to sopocianka, mieszka i tworzy w Warszawie oraz podczas podróży po Polsce i świecie, skąd czerpie inspiracje do tematów swoich prac. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pochodzi  z artystycznej rodziny – jej ukochana babcia Inka Różańska (uczennica Jana Cybisa, 1897-1972), rozmiłowana w malarstwie kolorystycznym, zaszczepiła Jej miłość do sztuki a przede wszystkim do pełnego ciepłych barw malarstwa kolorystycznego. W żyłach Magdaleny Jankowskiej płynie również krew znakomitego polskiego malarza, grafika i scenografa -  Ferdynanda Ruszczyca (1870-1936).

Należy do grona najwybitniejszych, współczesnych, polskich malarzy reprezentując silny, indywidualny styl ciepłego realizmu kolorystycznego. Jej prace znajdziemy w galeriach i zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech i USA. 


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij