Noc z polskim i argentyńskim tangiem - Magdalena Lechowska i Tanguedia (Szczawnica 27.02.2016)

Fot. 2016.02.19 15:21 / imprezy / czytano 2629

Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Trio Tangowe „Tanguedia” to niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga  Astora Piazzolli.

Magdalena Lechowska - w 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa S. Markowskiego.

Wiesław Ochwat – akordeonista. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach utworów Astora Piazzolli.

Ewa Wojtkiewicz i Piotr Roemer tworzą  niepowtarzalną parę taneczną! Oboje są profesjonalnymi instruktorami tańca uczącymi w Krakowie. Swymi ruchami wprowadzają magiczną atmosferę i udowadniają na każdym kroku, że tango to taniec namiętności!
 
W  repertuarze zespołu można znaleźć najbardziej popularne tanga argentyńskie takie, jak „Volver”, „Vuelvo al Sur”, „Caminito”, „La Cumparsita” oraz przepiękne tanga polskie: „Ostatnia Niedziela”, „Chryzantemy złociste”, „Tango Notturno”.


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij