Sony VAIO Joy Ride Fest (Kluszkowce 24-26.05.2013)

Fot. 2013.05.15 15:43 / imprezy / czytano 2268

Za dwa tygodnie rozpocznie się druga edycja festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest w Kluszkowcach. Organizatorzy zdradzają co się będzie działo w ostatni weekend maja na górze Wdżar. 

Numer jeden rankingu FMB Sam Pilgrim, legendarny skład Gorillaz Sound System i drum’n’bassowy duet Calix & Teebee przylecą do Kluszkowiec prosto z Wielkiej Brytanii! Festiwal startuje już za dwa tygodnie! 

Małopolska miejscowość Kluszkowce od 24-26 maja zamieni się nie do poznania za sprawą drugiej edycji festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest. Góra Wdżar, znana z nieziemskich widoków na zalew Czorsztyński, zaoferuje widzom między innymi podziwianie kilkumetrowych podniebnych salt na dwóch kółkach czy szaleńczych zjazdów trasą downhill. Kiedy emocje opadną, a słońce schowa się za horyzontem na scenie Sizeer Music On Tour usytuowanej na środku góry Wdżar pojawi się 11 artystów ! 

 

 

ROWERY
W ramach części dziennej przez trzy dni na specjalnie wybudowanych torach zawodnicy i zawodniczki pokażą co można zrobić z dwoma kółkami. Po raz pierwszy na festiwalu pojawi się długodystansowy maraton z serii Kellys Cyklokarpaty oraz jedna z najtrudniejszych konkurencji rowerowych czyli Cross Country rozgrywana w ramach AZS MTB CUP. Dużej metamorfozie zostanie podana konkurencja NS Bikes Slopestyle, która w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freeride Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej  czołówki świata – swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim. 
 
 
Podobnie jak w tamtym roku zawodnicy będą również walczyć w takich konkurencjach jak:
- Grawitacyjny przejazd podczas NS Bikes Pump Track, w którym riderzy wykorzystają siłę grawitacji żeby uzyskać najlepszy czas na wyboistej pętli.
- Emocjonujący wyścig New Era Dual Slalom gdzie na równoległych torach będzie się ścigać dwóch zawodników.  
- Szybki zjazd Diamondback Downhill, w którym zawodnicy będą pokonywać strome zbocza góry Wdżar pełne kamieni, skoczni i ostrych zakrętów. 
- Techniczny Koxx Trial, gdzie riderzy na małych lekkich rowerach pokażą że na dwóch kołach można pokonać każdą przeszkodę.
- Kondycyjny zjazd EMTB Enduro zawierającym kilka odcinków specjalnych zjazdowych, do których 
zawodnicy będą musieli dojechać, a następnie pokonać je w najszybszym czasie.
- Dziecięcy Kids Bike Challange, gdzie na krótkiej i prostej pętli najmłodsi będą próbować swoich sił w rowerowych zmaganiach. 
 
 
TARGI SPORTOWE
Nowością na Sony VAIO Joy Ride Fest 2013 będą targi sportowe. W specjalnie przygotowanym festiwalowym miasteczku zgromadzą się stoiska najlepszych firm z branży sportowej i nie tylko! Będą testy sprzętów, prezentacje najnowszych kolekcji, mini sklepiki i wiele więcej. Swoją obecność potwierdziły już takie firmy jak: Endura, RockyMoutain, Muc-Off, Dakine, Kali, Crank Brothers, Moundraker, NS Bikes, Maxxis, Hydrapak, G-form, Nikwax, ION Bikes, Camelbak, Kellys, Dartmoor, TSG, New Era.
 
 
MUZYKA
Nocą zawodnicy - zwycięzcy i przegrani, wraz z liczną widownią zbiorą się pod sceną,  gdzie emocje są niemniejsze niż na trasach. Od wczesnych godzin wieczornych do późnej nocy będą odbywać się występy najważniejszych artystów festiwalu, zarówno gwiazd z Polski, jak i z zagranicy. 
 
 
Festiwalowa scena Sizeer Music on Tour rozbrzmi różnymi stylami muzycznymi – od klasycznego hip-hopu, przez reggae i rock po nowoczesne brzmienia elektroniczne. Najnowszy projekt legendy polskiego hip-hop’u O.S.T.R’a - HAOS, słynny post-punkowy zespół Cool Kids of Death, legendarny Gorillaz Sound System, drum’n’bassowy Calyx & Teebee w towarzystwie SP:MC oraz reprezentanci sceny reggae - Junior Stress i Ras Luta – to tylko część potwierdzonych artystów. Na scenie miejsce znajdą nie tylko weterani, ale też młodsi wykonawcy – podhalańscy artyści hip-hopowi Par Excellence i B.A.K.U, oraz duet didżejski z Krakowa – WildStylerZ. 
 
 
Występ głównej gwiazdy festiwalu Gorillaz Sound System Dj Set to wyjątkowa mikstura. Splot utworów zespołu i dźwięków, których wypadkowa stworzyła jego charakterystyczne brzmienie. Dub, heavy bass i hip-hop w zestawieniu z największymi hitami Gorillaz stanowią połączenie, które elektryzują każdą publikę. Z pewnością możemy spodziewać się, że ostatni weekend maja w Kluszkowcach będzie bardzo gorący. Mimo gwiazdorskiej obsady druga edycja imprezy zachowuje swój darmowy charakter – wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny. Podczas Sony VAIO Joy Ride Fest kibicować i przeżywać koncerty można całkowicie za darmo.
 
 
Współorganizatorzy: Broken Music, Concept Music Art, CzorsztynSki, DirtItMore, Cyklokarpaty, Emtb.pl, Polish4XOpen, AZS Mtb Cup, Koxx Fighters.
 
Patronami Medialnymi są miedzy innymi: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Eska TV, Aktivist, Vice, Si Magazyn, Radio Eska, Orange, Dh-Zone, Szok.it, MTB.pl, Student News, Freestyle.pl, Aktywni.pl
 
Na zakończenie mamy bonus dla osób, które zadają sobie pytanie "kim jest ten Sam Pilgrim?"
 

 


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij