Akwarele Wiktorii Pugacz Chromiak

Fot. Arch. SAP 2014.12.23 09:34 / news / czytano 4267 / opinie 0

Od 13 grudnia br. do 16 stycznia 2015 roku w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D można oglądać akwarele Wiktorii Pugacz Chromiak.

Wszystkie prace artystki powstały w tym roku. Są wspaniałe, czyste, żywe, barwne, wykonane sprawną i zdecydowaną ręką. Na stronie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich można przeczytać o Wiktorii: "Urodzona w 1966 r. w Kosowie na Ukrainie. W 1985 r. ukończyła Uczelnię Artystyczną w Kosowie - wydział ceramiki. Po studiach pracowała w pracowniach malarskich Związku Artystów Ukrainy. W latach 1985 - 1986 prezentowała swoje prace na Krajowej Wystawie Sztuki w Kijowie. W 1988 r. wzięła udział w wystawie z okazji 50-lecia Związku Artystów Ukrainy oraz wystawie "Sztuka Ludowa Ukrainy". Kolejne wystawy to: wystawa z okazji 175 urodzin T. Szewczenki (1989), "Sztuka Huculszczyzny" (1994), "Huculski Dziwny Świat"(1996)". 

Wiele prac Wiktorii Pugacz zakupiło MKiS Ukrainy oraz Muzea Sztuki Ludowej i Etnografii. Jej prace reprodukowane są również w opracowaniach wydawniczych o sztuce narodowej Ukrainy. W 1989 r. w dowód uznania dla jej twórczości została przyjęta w poczet Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od tego czasu prezentuje swoje prace w galeriach na Ukrainie i w Polsce. Mieszka i pracuje w Niedzicy. 
 
Serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawy. Warto!
Autor: Ewa Majerczak
Zdjęcia: Arch. SAP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij