Barokowe Eksploracje na Zamku w Starej Lubovni - 2. sierpnia

Fot. 2015.07.22 21:46 / news / czytano 2483 / opinie 0

Międzynarodowy Festiwal Barokowe Eksploracje po raz pierwszy zagości w kaplicy na Zamku w Starej Lubovni!

2 sierpnia, o godz. 19.00 odbędzie się tam koncert pt.: „Nel gusto italiano” w wykonaniu czeskiego wirtuoza violi da gamba oraz zespołu Tourbillon w składzie: Hana Flekova-viola da gamba oraz Jan Čižmar-teorba. Artyści zaprezentują muzyką gambową w stylu włoskim Gottfrieda Fingera oraz jemu współczesnych. Zabrzmi też nowoodkryta sonata weneckiego kompozytora Baldassare Galuppiego, opublikowana zaledwie w zeszłym miesiącu.(!)

Czescy artyści należą do czołówki instrumentalistów, koncertują na festiwalach na całym świecie współpracują z renomowanymi orkiestrami nurtu HIP, prowadzą kursy mistrzowskie, nagrywają płyty dla prestiżowych wytwórni: ACCENT, BBC. 

- Cieszymy się na to wyjątkowe wydarzenie. Wspaniały, mało znany repertuar w znakomitym wykonaniu, w tak ważnym dla naszej kultury miejscu. Mam nadzieję, że zarówno publiczność słowacka jak i polska skorzysta z tej niezwykłej okazji”- mówi Agnieszka Żarska, dyrektor artystyczny festiwalu.

Organizatorem Festiwalu jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorem- Fundacja Andrzeja Mańkowskiego- Szczawnica, Partnerem strategicznym: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, mecenasem: Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. Festiwal został zorganizowany ze wsparciem finansowym Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej, Ministerstwa Kultury Republiki Słowackiej, ZEW Niedzica S.A., Muzeum w Czerwonym Klasztorze, Muzeum w Starej Lubovni, Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, Instytutu Słowackiego w Warszawie, Instytutu Polskiego w Bratysławie, oraz Czeskiego Centrum w Warszawie.

Szczegóły na: www.baroque.szczawnickichor.pl oraz na FB.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij