Chłopaki z odzysku czyli zespół Recycling Band w Szczawnicy

Fot. Anna Borkowska 2013.08.21 18:14 / news / czytano 3226 / opinie 0

Finaliści V Edycji programu Mam Talent wystąpili w szczawnickim Jazz Barze. Recycling Band to krakowski zespół muzyczny grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów.

Ich pasją jest muzyka oraz chęć zwrócenia uwagi na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów, dlatego często spotykają się z określeniem „chłopaki z odzysku”. Ekologia nie jest im obojętna, grają na odpadowych instrumentach i dlatego żaden z nich nie ma pretensji spotykając się własnie z takim określeniem.

Zespół powstał w 2011 roku i od tego czasu koncertował w Polsce oraz za granicą w Austrii, we Włoszech i Francji. Skład tworzą; Kamil Kędzierski – ButloGitara, Piotr Bolanowski – Klawiszon, instrumenty klawiszowe, melodyka, instrumenty perkusyjne, Dominik Stankiewicz – „Odpadowa” perkusja, Marcin Nenko – ButloBas, Maciej Pierzynka – pomoc przy projektach i budowie.

Pochodzą z rożnych zakątków Polski (Kraków, Nowy Sącz, Olkusz, Dębica) ale studiują w Krakowie i w to co robią wkładają maksimum pracy. Oprócz instrumentów basowych, perkusji, odpadowych gitar maja własnoręcznie wykonane klawiszon, flet, skrzypce. Z nich wydobywają muzykę elektroniczną i klubową do której publiczność może śmiało tańczyć.
Autor: Oprac. red.
Źródło: recycling.republika.pl
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij