Festiwal Muzyka nad Zdrojami za nami

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.08.27 14:04 / news / czytano 219 / opinie 0

Zakończyły się festiwalowe koncerty w ramach 14. edycji Muzyka nad Zdrojami. W programie festiwalu znalazły się trzy koncerty oraz spacer z przewodnikiem po Szczawnicy.

Festiwal rozpoczął się 11 sierpnia w Jazz Barze Dworku Gościnnego seansem kinowym w towarzystwie improwizacji organowych wykonaniu fenomenalnego improwizatora, Filipa Presseisena. Drugi koncert festiwalowy porwał publiczność w świat tańca, a to za sprawą programu koncertowego „Dance without limits", gdzie tanga Piazzoli oraz inne, nie tylko latynoskie rytmy zabrzmiały w wykonaniu saksofonu z towarzyszeniem akordeonu, czyli duetu Jarosław Sereda & Jakub Fiołek.

Finałowy koncert odbył się w Foyer Dworku Gościnnego, gdzie Trio Katarzyna Wiwer – sopran, Irena Czubek-Davidson – harfa i Paweł Solecki – fagot przywołali nastrój ciepłych nocy, rozbrzmiewających głosem słowika.

15 sierpnia, już po raz drugi w historii festiwalu, o Szczawnicy podczas spaceru, opowiadał Andrzej Dziedzina Wiwer – góral szczawnicki, etnograf, poeta, ratownik GOPR i przewodnik górski, laureat nagrody im. Oskara Kolberga.
 
W galerii prezentujemy zdjęcia z drugiego z koncertów.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij