Finał 10 Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. 2019.08.15 14:38 / news / czytano 1410 / opinie 0

Serdecznie zapraszamy na ostatnie wydarzenia w ramach 10 Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum do Krościenka n. Dunajcem.

Na świąteczne czwartkowe południe 15 sierpnia (godz. 12:00) zaplanowaliśmy w kościele przy krościeńskim Rynku spotkanie ze staropolską muzyką wokalno-organową powstałą w dwóch znamienitych polskich sanktuariach maryjnych: w Kalwarii Zebrzydowskiej w Małopolsce i w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu. Piękne teksty anonimowych twórców zinterpretuje muzycznie krakowska sopranistka Wiktoria Bisztyga, a towarzyszyć jej będzie na organach młoda artystka z Chin, NengYi Chen. Z radością witamy w Pieninach po raz pierwszy naszego gościa z dalekiego Kraju Środka. Koncertowi towarzyszyć będzie plener twórczości Artystów Pienińskich zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich.
 
A jak na jubileuszowy finał przystało, będzie uroczyście i wielogłosowo. Zespół wokalny Servi Domini Cantores tworzą księża, którzy jednocześnie są działającymi aktywnie i wykształconymi w akademiach muzycznych znakomitymi solistami-wokalistami. Ich koncerty w całym świecie zdobywają entuzjazm i serca publiczności. Tak będzie z pewnością także na zakończenie tegorocznego naszego jubileuszu w sobotę 17 sierpnia o godz. 19:00 w nowym kościele w Krościenku n.D. Nie zabraknie oczywiście muzyki organowej, solowej i towarzyszącej prezentacjom wokalnym, w wykonaniu uznanego węgierskiego organisty Sylvestera Rosstettera. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Podczas koncertu kwestować będziemy na budowę domu dla osób niepełnosprawnych z terenu Pienin.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. i wsparciu finansowym udzielonym przez Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D. oraz MARR. Partnerami organizatora w roku 2019 zostali: Pensjonat CrosnaSpa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy.

Wstęp na koncerty jest wolny. Szczegóły na www.arsproarte.pl i www.facebook.com/arsproarte
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij