I Biesiada Pienińska - zapowiedź lipiec 2015

Fot. 2015.04.08 13:15 / news / czytano 2212 / opinie 0

Projekt, którego głównym celem jest ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży mieszkańców gmin regionu Pienin oraz turystów zaplanowano na lipiec tego roku.

W ramach zadania przewiduje się m. innymi organizację imprez plenerowych o charakterze lokalnym i regionalnym pn: „Biesiada Pienińska”, które planowane są  przez okres 5 sobotnich weekendów począwszy od miesiąca lipca 2015 roku.
 
W planowanych imprezach organizatorzy chcą zaprezentować dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne kultywujące tradycje i działające na terenie gminy Krościenko i gmin ościennych tj: gminy Czorsztyn, Ochotnica, Łapsze Niżne i miasta i gminy Szczawnica, które przedstawią mieszkańcom i turystom swój dorobek artystyczny, muzykę ludową, śpiew, taniec oraz dawne obrzędy ludowe. Projekt zakłada także  organizację warsztatów tkackich   tzw: „Spotkania przy krośnie”- warsztaty dla początkujących.

Zadanie będzie realizowane na w Krościenku na bulwarach nad Dunajcem i będzie miało charakter wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego utrzymanego w charakterze ludowej biesiady, gdzie podstawowym elementem będzie ukazanie potencjału kulturowo-historycznego regionu.
 
Organizatorami wydarzenia są: Fundacja dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D oraz Gminne Centrum Kultury.  Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij