Koncert finałowy Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.08.11 09:49 / news / czytano 2729 / opinie 3

Po raz ostatni w sobotę 10. sierpnia w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D zabrzmiała muzyka organowa w ramach IV Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum". 

- Dzisiejszym koncertem zamykamy IV Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum". Jak co roku koncerty odbywały się w tej przepięknej pienińskiej, górskiej scenerii, która tworzyła niecodzienny kontekst dla muzyki klasycznej. Kontynuacja działa rozpoczętego siedem lat temu, była możliwa dzięki życzliwości i współpracy proboszcza tutejszej parafii ks. Henryka Homoncika. Bardzo dziękuję mu za tą współpracę. Zamykając tegoroczny Festiwal, w imieniu organizatora Stowarzyszenia Artystycznego PianoClassic serdecznie dziękuję mecenasowi festiwalu ZEW Niedzica S.A., Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu oraz właścicielom Pensjonatu Crosna SPA za udzielenie gościny artystom  - mówiła Dyrektor Artystyczny Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska rozpoczynając ostatni koncert.

Na koncercie finałowym zagrali; Bogdana Narlocha, organista, który miał do pokonania najdłuższą trasę spośród wszystkich wykonawców, występujących podczas tegorocznego festiwalu, gdyż przyjechał aż z Koszalina. Oprócz tego, iż jest koncertującym organistą, jest także niestrudzonym propagatorem i animatorem muzyki organowej na polskim wybrzeżu. Szefuje licznym festiwalom organowym odbywającym się od Świnoujścia aż po Słupsk. Jest również dyrektorem szkoły muzycznej w Koszalinie. Współpracuje na stałe z Filharmonią Koszalińską. Wspólnie z Bogdanem Narlochem wystąpił profesor Roman Gryń z Poznania, zaliczany do grona najwybitniejszych polskich trębaczy. Muzyka na trąbkę i organy brzmiała podniośle i uroczyście.
 
Ks. proboszcz Homoncik mówił po finałowym koncercie: - Dziękuję Pani Agnieszce Radwan-Stefańskiej za organizację tegorocznego Festiwalu. Już dzisiaj chciałbym zaprosić na przyszłoroczny V Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum". Bóg Zapłać i Szczęść Boże.
 
Koncertowi, jak wszystkim poprzednim towarzyszyła kwesta na rzecz budowy ochronki dla dzieci powstającej z inicjatywy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D.

Partnerami festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D. Patronat medialny objęli m.in.: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Gość Niedzielny, Polska Muza, Katalog Artystyczny, TV Podhale oraz Pieninyinfo.pl.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

miłośnik2013.08.14 11:08
Co roku festiwal nabiera tempa. Ciekaw jestem, co za rok :-)
słuchacz2013.08.12 19:08
To był najprzyjemniejszy koncert spośród wszystkich festiwalowych
meloman2013.08.11 13:08
Piękny koncert! Piękny festiwal. Również Bóg zapłać!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij