Konkurs - wygraj książkę autorstwa Tadeusza Staicha pt. Góry wołają. Opowiadania przewodnickie

Fot. 2014.08.17 21:35 / news / czytano 2135 / opinie 0

Dla czytelników portalu mamy do wygrania książkę "Góry wołają. Opowiadania przewodnickie" o której autor napisał: - Pragnąłbym, by tomik stał się jednym ze świadectw przełomowego czasu w turystyce górskiej…

Książkę otrzyma pierwsza osoba, która jako pierwsza przyśle do nas maila z prawidłową odpowiedzią na pytanie: Na jakiej ulicy w Krościenku n/D mieszkała Katarzyna Gorączko? Odpowiedź na pytanie znajduje się m.in. w opisywanej publikacji.
 
"Góry wołają. Opowiadania przewodnickie" to kolejne, już trzecie, wydanie książki Tadeusza Staicha wydawnictwa Astraia. Książka trafia do rąk Czytelnika w specyficznym momencie, mianowicie w chwili o tyle szczególnej, że w roku 2013 minęła setna rocznica urodzin Autora, w roku zaś 2014 upływa pięćdziesiąt lat od ukazania się pierwszego wydania tej książki i dwadzieścia lat od momentu drugiego jej wydania.
 
Góry wołają to, o czym informuje podtytuł, zbiór opowiadań przewodnickich snutych przez autora, który przez długie lata wodził turystów po Podtatrzu i po Tatrach, ukazując im niepowtarzalne piękno tych krain i ucząc ich gór. Autor omawia w niej także Spisz i Pieniny, znalazł się w niej rozdział o Katarzynie Gorączko z Krościenka n/D właścicielce domu noclegowego.
 
Książka będzie miała swoją premierę podczas inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem 21. sierpnia br. i jednocześnie w tym dniu zostanie rozstrzygnięty XLIII Ogólnopolski Konkurs Literacki na wiersz o tematyce górskiej im. T. Staicha. Zapraszamy.
 
Aktualizacja 18. sierpnia br. - Konkurs rozstrzygnięty. Dziękujemy za zainteresowanie konkursem.
Prawidłowa odpowiedź na pytanie: Katarzyna Gorączko mieszkała przy ulicy Jagiellońskiej.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij