Między fotografią a grafiką - wystawa Michała Piotrowskiego

Fot. 2015.07.24 23:18 / news / czytano 2523 / opinie 0

Jeszcze do końca lipca w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy,  w godz. 9.00-17.00 można obejrzeć wystawę fotograficzną Michała Piotrowskiego pt.: „Między fotografią  a grafiką”.

Prace prezentowane na wystawie wykonane są w technice chromianowo-proszkowej, której początki sięgają XIX w. W metodzie tej wykorzystuje się żelatynę, sole chromu i naturalne pigmenty.  
 
Wykonane tą techniką fotografie są bardzo trwałe, odporne na światło i wilgoć. Całkowicie ręczny proces wytwarzania sprawia, że każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem autorskim, niemożliwym do powtórzenia i posiada wartość kolekcjonerską. Na szczawnickiej wystawie można obejrzeć ciekawe obiekt z regionu w tym też szczawnicki Dworek Gościnny. 

30 lipca, o godz. 18.00 odbędzie się w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy spotkanie z artystą, podczas którego  będzie można dowiedzieć się więcej na temat unikatowej techniki fotograficznej. 

Michał Piotrowski – nauczyciel, artysta fotografik, absolwent fotografii UMCS w Lublinie, wieloletni członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. 

Organizatorami wystawy są: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij