Międzynarodowi artyści wystąpią podczas sobotniego koncertu w Krościenku

Fot. Anna Dzięgiel 2018.08.02 16:10 / news / czytano 1385 / opinie 0

Dwaj znakomici artyści, o iście międzynarodowych biografiach wystąpią w najbliższą sobotę 4 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. 

Organista Bernhard Leonardy jest muzycznym liderem niemieckiego regionu Saarland, organistą w głównej świątyni stolicy Kraju Saary – w bazylice St. Johannes w Saarbruecken, dyrygentem tamtejszego chóru, a od kilku lat także dyrektorem jednego z największych europejskich festiwali muzycznych: Saarland Festival. Jako wirtuoz organów słynie z brawurowych wykonań własnych transkrypcji organowych dzieł symfonicznych i oratoryjnych oraz z improwizacji, które każdorazowo umieszcza w programach swoich koncertów. Z kolei Jacek Muzyk mieszka i zapisuje swoją artystyczna biografię w USA. Jest waltornistą słynnej orkiestry symfonicznej Buffalo Symphony Orchestra, występuje w całym świecie jako solista i prowadzi działalność pedagogiczną. Ci dwaj wspaniali, uznani w świcie artyści spotkają się po raz pierwszy w murach krościeńskiego kościoła, aby wspólnie przedstawić program złożony zarówno z oryginalnych dzieł literatury muzycznej, lecz również z transkrypcji oraz improwizacji. Wstęp wolny!
 
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE we współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Dzięgiel
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij