Mistrz i Student - kolejny koncert w ramach 5. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Arch. Organizatora 2014.07.31 12:16 / news / czytano 1890 / opinie 0

W sobotę 2 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D obok muzyki organowej zabrzmi instrument dęty, nieczęsto spotykany razem z organami, do tego w sakralnym wnętrzu. Będzie to klarnet.

Na organach zagra niemiecki organista Christian Zierenberg, związany na co dzień ze starym niemieckim miastem Rotenburg nad Fuldą. Christian Zierenberg specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej, współpracuje z licznymi niemieckimi zespołami wykonującymi muzykę baroku, dla których realizuje partie organów. Chętnie wykonuje także dzieła francuskiej literatury organowej, klasyki XX wieku. Jest uznanym specjalistą w zakresie budownictwa organowego i rekonstrukcji zabytkowych instrumentów. Razem z artystą z Niemiec zagra młody muzyk pochodzący z Krościenka, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu prof. Andrzeja Godka, Wojciech Kwiatek. Jest to obiecujący muzyk, którego talent i praca były już niejednokrotnie nagradzane podczas międzynarodowych konkursów muzycznych. Wraz z organistą Christianem Zierenbergiem przyjedzie również jego małżonka, śpiewająca sopranem Christhild Dietz-Zierenberg. Jej głos usłyszymy podczas sobotniego koncertu w dwóch utworach składających się na całościowy program.

Festiwal odbywa się dzięki pomocy finansowej ZEW Niedzica SA oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Partnerami wydarzeń są: Pensjonat Crosna Spa z Krościenka n/D, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D oraz Cukiernia Piotrowscy. Patronat honorowy nad Festiwalem objął ksiądz biskup Wiesław Lechowicz. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy!
Autor: Agnieszka Radwan-Stefańska
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij