Muzyka celtycka z gościnnym udziałem harfistki Anny Faber

Fot. Anna Borkowska 2013.07.08 17:30 / news / czytano 3228 / opinie 0

Carrantuohill to jeden z czołowych zespołów polskiej sceny folkowej, który od 25 lat gra muzykę opartą na irlandzkich rytmach. Podczas niedzielnego koncertu w Dworku Gościnnym gościnnie z grupą wystąpiła harfistka Anna Faber.

Grupa Carrantuohill istnieje od 1987 roku. Zespół swoją nazwę wziął od słynnego szczytu góry Carrantuohill w Irlandii. Ma na swoim koncie ponad 2500 koncertów w Polsce i na świecie. Grupa wydała do tej pory 14 płyt, przy produkcji których współpracowała ze znanymi artystami, m.in.: Anna Dymną, Anitą Lipnicką, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, Stanisławem Sojką, Pawłem Kukizem czy Wojciechem Karolakiem. Ich wybitne osiągnięcia to m.in.: nagroda Fryderyka w kategorii etno/folk i Złota i Platynowa Płyta. Skrzypce, flety, gitara akustyczna, akordeon, gitara basowa, instrumenty klawiszowe i perkusyjne to tylko niektóre ze stylowego instrumentarium zespołu. Grana przez nich muzyka świadczy o wielkim talencie muzycznym a występ sceniczny udowodnił, że to co robią sprawia im wielką radość i satysfakcję.

Zespołowi gościnnie towarzyszyła „Gwiazda Harfy” - Anna Faber. Artystka jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nagrodzona została Specjalną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nieocenione zasługi dla kultury polskiej. Anna Faber posiada w swoim dorobku artystycznym koncerty i recitale zarówno w Polsce jak i za granicą. Wykonuje własne kompozycje, ale i utwory znanych kompozytorów takich jak np. Stanisław Moniuszko. Poddaje własnej interpretacji ballady i tańce celtyckie oraz polskie renesansowe. Gra na niebieskiej harfie koncertowej oraz małej harfie celtyckiej.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij