Nie-pokój nauczycielski po raz dwunasty

Fot. Wiktor Ćwiertniewicz 2018.11.17 17:26 / news / czytano 2843 / opinie 0

W dniu 16 listopada 2018 roku odbył się XII wernisaż wystawy prac wykonanych przez 18 nauczycieli i pracowników szkoły z Gminy Krościenko nad Dunajcem, a także z Ochotnicy . Jest to jak dotąd największa liczba pasjonatów prezentujących swoje talenty na tej cyklicznej wystawie.

Pani Krystyna Walosik w imieniu organizatorek przywitała zaproszonych gości. Wspominała pierwszą wystawę, których pomysłodawcami byli ówcześni dyrektorzy szkoły pani Danuta Majerczak i pan Ryszard Wojtarowicz. Kolejne wystawy organizowane były w bibliotece SP Nr 1 w Krościenku. Od 2011 roku pracownicy oświaty prezentują swoją twórczość w Galerii Gminnego Centrum Kultury. „Wszystkie prace, tak jak osobowości są różnorodne i interesujące. Wypływają z drzemiących w nas pasji, talentów, wrażliwości i marzeń, które u wielu z nas, na co dzień, w pracy, są ukryte przed naszymi wychowankami. Dlatego, jak co roku, chcemy podzielić się naszą „domową” twórczością z innymi, a zwłaszcza z uczniami, którzy na pewno zajrzą do Galerii ze swoimi wychowawcami” – mówiła Krystyna Walosik- jedna z organizatorek wystawy. Następnie pani Ewa Majerczak przedstawiła prace twórców nieobecnych na wernisażu a każdy z obecnych opowiedział krótko o sobie i technice, która stała się jego drugą po nauczaniu - pasją. Kilku nauczycieli prowadzi kółka zainteresowań, warsztaty, gdzie zapoznaje dzieci z ulubioną techniką plastyczną. Pani Ewa Majerczak łączy swoją pasję z zawodem.
 
Wójt Gminy Krościenko n.D. obecny na wernisażu obiecał nauczycielom i członkom Stowarzyszenia Artystów Pienińskich nowe pomieszczenie na ekspozycje po rewitalizacji budynku Urzędu Gminy.
 
Organizatorami przedsięwzięcia są tradycyjnie: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 17 grudnia 2018 roku. Organizatorki dziękują bardzo Kapeli Jaśka Kubika za uświetnienie wernisażu swoją muzyką i śpiewem a panu Wiktorowi Ćwiertniewiczowi za pomoc w przygotowaniu wystawy.
 
W tym roku swoje prace przedstawiają: 1. Andrzej Beliczyński – malarstwo (akwarela) 2. Katarzyna Bochnak – rękodzieło artystyczne 3. Krystyna Kolkowicz- rysunek 4. Maria Konopka – malarstwo 5. Elżbieta Kozłecka – quilling 6. Małgorzata Kozielec – haft krzyżykowy 7. Elżbieta Kubik – haft matematyczny 8. Ewa Majerczak – malarstwo olejne 9. Anna Malinowska – malarstwo olejne 10. Katarzyna Musiał – rękodzieło artystyczne 11. Małgorzata Pierzga –haft krzyżykowy 12. Alicja Piwoni-Sysiak – pastele 13. Justyna Tudaj-Tokarczyk – formy dekoracyjne 14. Krystyna Walosik- haft krzyżykowy 15. Jadwiga Wielgus – malarstwo (akryl) 16. Marta Wolska – sztuka kulinarna 17. Monika Ziemnianek-Sztajer – ceramika 18. Marian Jarosz - muzyka.
Autor: Krystyna Walosik krysiawalosik@wp.pl
Zdjęcia: Wiktor Ćwiertniewicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij