ORGAN & SAX i znakomity Francesco Bongiorno podczas kolejnego koncertu w Krościenku

Fot. 2016.08.04 09:57 / news / czytano 1949 / opinie 0

W pierwszą sobotę sierpnia (6.08), tradycyjnie o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. z recitalem organowym wystąpi znakomity Francesco Bongiorno - wszechstronny muzyk, dyrygent, organista i pianista znany i ceniony przez krytyków na całym świecie.

Regularnie występuje na festiwalach, w tym najsłynniejszych we Włoszech, Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii. Występując jako solista z Orkiestrą Prowincji Bari, z tamtejszym Collegium Musicum, z orkiestrą Fabio da Bologna, Apulia Concert Ensemble czy orkiestrą MUSicArco (jest jej dyrektorem) często proponuje rzadko wykonywane utwory. Krytyka określa go jednym z najlepszych i najbardziej kompetentnych wykonawców muzyki organowej na arenie międzynarodowej. Ceniony jest zwłaszcza jako interpretator dzieł Johanna Sebastiana Bacha, Maxa Regera i repertuaru romantycznego w ogóle.

To już kolejny wirtuoz z Włoch, którego gościmy podczas naszego festiwalu, tym razem z południa półwyspu apenińskiego.

W części kameralnej zabrzmi saksofon, instrument nie kojarzony powszechnie z przestrzenią sakralną niemniej jednak swoim ciepłym i kantylenowym brzmieniem znakomicie wpisujący się w ducha sacrum i ducha świątyni. Bogaty repertuar na saksofon solo oraz z towarzyszeniem organów przedstawi krośnianin Jarosław Sereda - muzyk, który z licznymi orkiestrami koncertował niemal na całym świecie.

Warto spędzić ten wieczór z nami. Wstęp wolny!
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij