Pastelowy świat widziany oczami dzieci - Warsztaty Czwartkowe

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.22 11:50 / news / czytano 2716 / opinie 0

W miniony czwartek, po raz ostatni w okresie wakacyjnym, dzieci i młodzież uczestniczyli w Warsztatach Czwartkowych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D i Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Zajęcia prowadziła Pani Elżbieta Adamczyk.

Pani Elżbieta najpierw wprowadziła i opowiedziała o technice malowania pastelami a następnie pozwoliła, by dzieci uruchomiły własną wyobraźnię. Bardzo szybko motywy kwiatowe, owoce, pejzaże zimowe a nawet anioły zapełniły puste kartki uczestników.

Elżbieta Adamczyk, jest członkinią Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Autorką, absolwentką filologii klasycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, która malarstwem zajmuje się dopiero od ośmiu lat. Do chwili obecnej prezentowała obrazy na 10-ciu wystawach indywidualnych. Maluje w technice suchych pasteli i oleju.

W sumie w wakacje odbyło się siedem spotkań warsztatowych - piórkiem i patyczkiem, malarstwo na szkle, szkice węglem, filc zabawnie, haft krzyżykowy i dwa razy malowanie pastelami. Zajęcie prowadziły Ewa Majerczak, Anna Czajka, Monika Ziemianek, Krystyna Walosik i Elżbieta Adamczyk. W imieniu dzieci i rodziców składamy serdecznie podziękowania GCK oraz paniom, które prowadziły zajęcia.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij