Perkusja i organy na 10-lecie Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum - zaproszenie na koncert

Fot. 2019.07.31 20:41 / news / czytano 1060 / opinie 0

Na kolejny koncert w ramach 10. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sztuka zapraszamy w najbliższą sobotę 3 sierpnia o godz. 19:00 do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

Brzmienie instrumentarium perkusyjnego w kościelnym wnętrzu wcale nie musi być przerażające czy tez rytmicznie monotonne. Jest wiele instrumentów perkusyjnych, np. marimby, wibrafony, dzwony, które są instrumentami melodycznymi, tworzącymi do tego piękne barwy i fascynujące przestrzenie brzmieniowe. Wirtuozem, który znakomicie potrafi wyczarować z bogatego instrumentarium perkusyjnego piękno melodyki i barwy, jest krakowski solista Tomasz Sobaniec. Na organach zagra natomiast jeden z najznamienitszych wirtuozów tego instrumentu, prof. Andrzej Chorosiński, którego zawsze z radością gościmy w Pieninach.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. i wsparciu finansowym udzielonym przez Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., MARR i Pensjonat CrosnaSpa. 
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij