Polsko- słowackie Barokowe Eksploracje w Szczawnicy

Fot. Piotr Stępniewski 2016.09.26 13:00 / news / czytano 2704 / opinie 0

Kolejny koncert tegorocznego sezonu Barokowych Eksploracji zabrzmiał w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy. To kontynuacja bardzo owocnej, 6-letnej już współpracy szczawnickich kameralistów i orkiestry barokowej MusicaAeternaBratislava.

Tym razem artyści zaprezentowali muzyką środkowoeuropejską. Zabrzmiały utwory znakomitych polskich twórców: Zieleńskiego, Mielczewskiego i Adama Jarzębskiego jak również związanego z Bratysławą (ówczesnym Preszburgiem)- Samuela Capricorniusa i muzycznego obeżyświata Georga Daniela Speera, który tworzył niezwykle barwną muzykę,  inspirowaną kulturą Polaków, Wołosów, Węgrów, Kozaków a nawet Greków.

Utwory wokalno-instrumentalne poprowadziła Agnieszka Żarska natomiast muzykę instrumentalną wieloletni kierownik artystyczny orkiestry- Peter Zajicek.

Koncert odbył się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Miasta i Gminy Szczawnica, Słowackiego Fundusz na rzecz sztuki oraz Instytutu Słowackiego w Warszawie.
Źródło: Szczawnicki Chór Kameralny
Zdjęcia: Piotr Stępniewski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij