Romans z kotem - wystawa Kati Sokołowej-Zyzak

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.12.27 16:43 / news / czytano 2527 / opinie 0

Do 23. lutego 2014 roku w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można obejrzeć prace artystki pochodzącej ze znanej moskiewskiej artystycznej rodziny, która ma świetne artystyczne wykształcenie, maluje pejzaże, portrety oraz koty.

Katia Sokołowa urodziła się w Moskwie w rodzinie artystów plastyków. Jej dziadek - Mikołaj Sokołow był członkiem Akademii Sztuk Pięknych oraz artystycznej grupy „KuKryNiks”, natomiast ojciec, Michał Sokołow był znanym malarzem pejzażystą. Jest prawnuczką słynnego fizjologa i laureata Nagrody Nobla I. P. Pawłowa. W 1975 r. ukończyła plastyczną szkołę średnią przy Akademii Sztuk Pięknych, a w 1980 r. - Moskiewski Instytut Sztuki Użytkowej  na Wydziale  Ceramiki.

Artystka zajmuje się przede wszystkim akwarelą i ceramiką. Interesuje się tematyką bajek i folkloru. W poszukiwaniu materiałów do swoich prac wyjeżdża na ekspedycje krajoznawcze na polską i rosyjską wieś oraz do prowincjonalnych miasteczek, gdzie zbiera informacje, wykonuje szkice i fotografie.

Wielokrotnie uczestniczyła w licznych międzynarodowych plenerach artystycznych. W swoim dorobku ma wystawy w Polsce i zagranicą m.in. w Wilnie, Paryżu i Moskwie. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach (Francja, Niemcy, Finlandia, Indie, USA, Chile) oraz w zbiorach muzealnych (Moskwa, Riazań, Rybińsk). W 2011 r. była zaproszona przez TVP do udziału w programie "Kawa czy herbata". Jest założycielką artystycznej grupy „Superbaby” i aktywnym członkiem międzynarodowych grup artystycznych „Decentryzm” i „ArtEmocje”. Należy do  Związku Artystów Polskiej Sztuki Użytkowej.
 
Wystawa czynna jest codziennie oprócz wtorków w godzinach od 9.00-16.30.
Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij