Saksofon z towarzyszeniem organów w krościeńskim kościele

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.03 23:17 / news / czytano 6834 / opinie 2

W kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D odbył się kolejny koncert w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

- Treścią dzisiejszego koncertu będzie muzyka organowa oraz kompozycje wykonywane na saksofonie z towarzyszeniem organów. Jest to niecodzienne zestawienie dwóch instrumentów, spośród których organy utożsamiane są z muzyką wyłącznie klasyczną, natomiast saksofon zdominował muzykę jazzową. W imieniu organizatora Stowarzyszenia Artystycznego PianoClassic dziękuję mecenasowi festiwalu ZEW Niedzica S.A. z Panem Prezesem Grzegorzem Podlewskim, którego bardzo serdecznie tutaj witam. - rozpoczęła koncert Dyrektor Artystyczny Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska i dodała: - Witam serdecznie wszystkich Państwa, którzy przybyliście do tej świątyni aby uczestniczyć w dzisiejszym koncercie. Obecność Adama Klareckiego jest wynikiem współpracy napędzanej przez przedstawicieli środowisk artystycznych Krościenka z władzami i zespołami szkół we Włocławku. Artyści krościeńscy gościli w zeszłym roku we Włocławskiej Katedrze. Dzisiaj będziemy mieli okazję posłuchać organisty właśnie z tamtejszej Katedry. Wspólnie z włocławskim organistą wystąpi znakomity polski saksofonista Andrzej Rzymkowski z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Adam Klarecki, organista Bazyliki Katedralnej we Włocławku, współkoordynator i dyrektor artystyczny festiwali w Chełmie i Toruniu. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, koncertujący zarówno w kraju jak i za granicą. Andrzej Rzymkowski, wirtuoz saksofonu w zakresie jego klasycznego profilu, wykładowca w Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczestnik w Światowych Kongresów Saksofonowych oraz międzynarodowych kursów mistrzowskich. Kierownik Katedry Instrumentów Dętych Blaszanych w krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest także prezesem i założycielem Polskiego Stowarzyszenia Saksofonowego.
 
Po koncercie można było nabyć płytę z nagraniami muzyki organowej w wykonaniu Adama Klareckiego. Koncertowi towarzyszyła kwesta na rzecz budowy ochronki dla dzieci powstającej z inicjatywy Parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.
 
Partnerami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.Dunajcem. Patronat medialny objęli m.in.: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Gość Niedzielny, Polska Muza, Katalog Artystyczny, TV Podhale oraz Pieninyinfo.pl.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kuba2013.08.07 16:08
a co ci to przeszkadza? znajdziesz miejsce,nie martw się.
bibi2013.08.07 13:08
i znowu dziki tłum na koncercie :)
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij