Seniorzy z wigorem

Fot. Anna Borkowska 2015.02.08 20:23 / news / czytano 6218 / opinie 0

Szczawnicki Klub Seniora nieoficjalnie zaczął działać już końcem roku 2013 i był efektem pracy osób zaangażowanych w Projekt 60+ Nowy Wiek Kultury realizowany w Szczawnicy przez Stowarzyszenie Teatr Nowy z Krakowa.

Wtedy głównym celem projektu była aktywizacja osób starszej generacji, integracja lokalnego środowiska i pokazanie pomysłowości i twórczości dojrzałych mieszkańców Szczawnicy. Dzisiaj spokojnie możemy powiedzieć, że oficjalnie nowo otwarty Klub Seniora ma ten sam cel.

W oficjalnym otwarciu klubu, które odbyło się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy, wzięło udział blisko sto osób z lokalnej społeczności. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządu z burmistrzem Grzegorzem Niezgodą i Kazimierzem Zachwieją przewodniczącym rady miasta, radni, ks. Franciszek Bondek długoletni proboszcz parafii, Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, przedstawiciele Uzdrowiska Szczawnica S.A., artyści, członkowie szczawnickiego Związku Podhalan, przyjaciele i rodziny osób należących do klubu.

Atmosfera spotkania upłynęła głównie na słuchaniu piosenek i wierszy, czyli prezentowaniu twórczości klubowiczów i osób zaproszonych.

Burmistrz Szczawnicy w swoim krótkim wystąpieniu podziękował organizatorom i osobom należącym do stowarzyszenia za inicjatywę i zadeklarował pomoc w funkcjonowaniu klubu. Współpracę obiecał też dyrektor MOK-u.

Klubowiczom życzymy zapału i niesamowitych pomysłów, z realizacji których będziemy naszym Czytelnikom na bieżąco zdawać relacje.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij