Sobotni jazz

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.03.24 09:41 / news / czytano 2923 / opinie 0

Podczas sobotniego koncertu w Szczawnicy wystąpiła Karolina Śleziak w akompaniamencie Przemysława Strączka, który jest laureatem licznych konkursów jazzowych w Polsce, Europie i na świecie. 

Zgromadzona publiczność w Jazz Barze w Dworku Gościnnym mogła usłyszeć m.in. piosenkę z repertuaru Kabaret Starszych Panów śpiewaną kiedyś przez Kalinę Jędrusik oraz jedną z piękniejszych piosenek z bajek Disneya - "Some Day My Prince Will Come". Karolina Śleziak wykonała też jedną z piosenek z repertuaru Dianne Reeves, która uważana jest za jedną z najważniejszych postaci wśród wokalistek jazzowych. Jak podkreśliła Karolina - piosenka opowiadająca o tym, że jesteśmy szczęściarzami bo mamy miłość, muzykę i wszystko czego dzisiaj nam potrzeba. 

Karolina Śleziak - urodzona w Rybniku. Już jako siedmiolatka rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Jako dziecko na kilka miesięcy straciła głos, co w perspektywie oznaczało, że nie będzie mogła rozwijać swojej największej pasji. Poświęciła się więc grze na fortepianie. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się". Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu.

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, pedagog, kompozytor. Zdobywca honorowej odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej", którą otrzymał z rąk Bogdana Zdrojewskiego - Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swoim dorobku artystycznym ma występy na festiwalach jazzowych w Warszawie, Krakowie, Londynie, Nowym Jorku, Bangkoku i Madrycie.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij