Światło i cienie w malarstwie Magdaleny Maleny Jankowskiej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.11.10 17:01 / news / czytano 6597 / opinie 0

Artystka należy do grona najwybitniejszych, współczesnych, polskich malarzy reprezentując silny, indywidualny styl ciepłego realizmu kolorystycznego. Jej doskonałe prace od 8 listopada br. oglądać można w Szczawnicy.

Magdalena Jankowska to sopocianka, mieszka i tworzy w Warszawie oraz podczas podróży po Polsce i świecie, skąd czerpie inspiracje do tematów swoich prac. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pochodzi  z artystycznej rodziny – jej ukochana babcia Inka Różańska (uczennica Jana Cybisa, 1897-1972), rozmiłowana w malarstwie kolorystycznym, zaszczepiła Jej miłość do sztuki a przede wszystkim do pełnego ciepłych barw malarstwa kolorystycznego. W żyłach Magdaleny Jankowskiej płynie również krew znakomitego polskiego malarza, grafika i scenografa - Ferdynanda Ruszczyca (1870-1936). 
 
Jej malarstwo posiada charakterystyczne światło i cienie. Ciepłe, pełne słońca i energii obrazy urzekają czytelnością formy pobudzając wyobraźnię widza, tworząc wyjątkowy, osobisty klimat świata Malarki, której tworzywem jest również muzyka. W swoim malarstwie oddaje pełnię życia, empatii i pozytywnej energii. Tworzy w cyklach tematycznych zainspirowanych doświadczeniem i własną wyobraźnią, osadzonych w indywidualnym  i już doskonałym warsztacie twórczym. Prace artystki znajdziemy w galeriach i zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech i USA. 
 
Na wystawę zapraszają do Galerii Pijalni Wód Mineralnych Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacji Andrzeja Mańkowskiego. Wystawa dostępna do 4 stycznia 2015 roku. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij