Terpsichore - opera balet w Szczawnicy

Fot. Anna Borkowska 2017.09.02 10:45 / news / czytano 1421 / opinie 0

W środowy wieczór w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyła się polska premiera opery-baletu „Terpsichore”, którą po raz pierwszy zaprezentowano w 1734 roku w londyńskim Covent Garden.

Haendel skomponował Terpsichore jako preludium do opery Il Pastor Fido, z myślą o znakomitej francuskiej tancerce Marie Sallé. Wspaniałą muzykę i wysublimowany barokowy balet zaprezentowały czeskie zespoły specjalizujące się w barokowym repertuarze: orkiestra Musica Florea Praha pod dyrekcją Marka Stryncla oraz Hartig Ensemble-pod kierownictwem Heleny Kazarovej, która wyreżyserowała całość.

Szczawnicką publiczność przywitała w środę dyrektor artystyczna szczawnickiego Chóru Kameralnego Agnieszka Żarska, która dziękowała instytucjom i osobom dzięki którym to wydarzenie zaistniało w Szczawnicy.

Spektakl odbył się dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej. Było to kolejne wydarzenie w ramach tegorocznych Barokowych Eksploracji.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij