VII Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum. Koncert: organy i saksofon / relacja

Fot. Bożena Soliwoda, Stanisław Gabryś 2016.08.08 08:50 / news / czytano 3125 / opinie 0

6 sierpnia 2016 w kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n. D. miał miejsce czwarty koncert w ramach VII Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. W sobotni wieczór wystąpił światowej sławy włoski organista Francesco Bongiorno oraz grający na saksofonie znakomity kameralista i muzyk orkiestrowy, krośnianin Jarosław Sereda.

W wirtuozowskim wykonaniu zostało zaprezentowane brzmienie saksofonu. Artysta wyeksponował możliwości tego instrumentu w literaturze muzycznej od czasów baroku aż po współczesność. Wplótł w swój występ monolog skierowany do publiczności, dając popis nie tylko muzycznej  wirtuozerii, ale również zdolności aktorskich.

Zaszczytem było wysłuchanie perfekcyjnych wykonań włoskiego artysty-organisty, koncertującego na światowych festiwalach muzycznych. Grał z wielkim wdziękiem i lekkością, ukazując pełną paletę barw krościeńskiego instrumentu.

Był to kolejny niezapomniany wieczór pełen najmilszych muzycznych wrażeń.

Oprócz gromkich braw od publiczności artyści otrzymali upominki przygotowane przez gminne Biuro promocji oraz tradycyjnie ręcznie malowane obrazki na szkle, corocznie przygotowywane przez p. Ewę Majerczak ze Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Ostatni tego lata koncert w ramach festiwalu odbędzie się 13 sierpnia, w sobotę, o godzinie 19.00, w kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. Wystąpi wiedeński chór pod batutą Julii Czepiel, a po raz pierwszy w Krościenku koncertować będzie Koreańczyk, Jisung Kim prezentujący dzieła organowe. Wstęp na koncert wolny.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska, organizatorami: Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic oraz Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n. D. Festiwal wspierają finansowo: Powiat Nowotarski, Gmina Krościenko n. D., a wśród partnerów są: Pensjonat Crosna Spa, Cukiernia Piotrowscy oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

Autor: Bożena Soliwoda
Zdjęcia: Bożena Soliwoda, Stanisław Gabryś
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij