Wernisaż na szkle malowany

Fot. AS 2016.02.19 15:37 / news / czytano 2907 / opinie 0

W czwartek w kawiarni Eglander w Szczawnicy odbył się wernisaż wystawy Anny Madei, otwierający kolejną z cyklicznych wystaw organizowanych przez działających w mieście członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Przybyłych na spotkanie gości witały sama artystka Madeja oraz prezes TPSP Anna Malinowska. Wśród sympatyków malarstwa na szkle nie zabrakło innych zrzeszonych w kole artystów plastyków a także sympatyków pienińskiej sztuki w tym sekretarza Miasta i Gminy Tomasza Ciesielki z małżonką, poetów, fotografów, przyjaciół, rodziny i sąsiadów artystki.

O swojej twórczości mówiła sama malarka: - Tworzę od ok. pięćdziesięciu lat. Wystawa moich prac cztery razy została zorganizowana w Sejmie, w Domu Poselskim. Prezydent Komorowski również otrzymał moje prace w prezencie. Jestem serdecznie wdzięczna Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Urzędowi Miasta i Gminy za benefis, który mi niegdyś urządzili. Chcę też wyrazić wdzięczność wobec swojego męża, który mnie wspiera i który wykonuje wszystkie ramki do moich obrazów.

Stanisława Wiercioch ze Związku Podhalan zwróciła się do Anny Madejowej tymi słowami: - Twoje prace są wszędzie Aniu. Promują region Pienin w Polsce i za granicą. Wiele tryptyków jest u biskupów, kapelanów ZP. Myślę, że ZP dalej będzie cię wspierał i promował.

Anna Malinowska określiła Madejową jako bardzo pracowitą osobę, która oprócz tego, że tworzy, to uczy malarstwa na szkle inne osoby, dzieci i dorosłych. Tematyka prac Madejowej oscyluje wokół religii i góralskich scenek rodzajowych.

Wystawę w Eglander Cafe można oglądać codziennie w godzinach otwarcia kawiarni.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij