Wernisaż wystawy Michała Suffczyńskiego z muzyką zespołu VOŁOSI

Fot. Janusz Wojtarowicz, Anna Borkowska 2013.06.28 23:09 / news / czytano 7835 / opinie 0

Dzisiaj wieczorem już po raz drugi w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy otwarto wystawę prac Michała Suffczyńskiego.

- Witam w imieniu Grupy Thermaleo, Uzdrowiska Szczawnica i rodziny Państwa Mańkowskich, którzy organizują tutaj wystawy od prawie pięciu lat. - mówiła Agnieszka Żarska Specjalista ds. Kultury w Thermaleo otwierając wernisaż. - Już po raz drugi otwieramy tutaj wystawę Michała Suffczyńskiego. Znakomitego akwarelisty, który łączy w swoich pracach podejście architektoniczne z charakterystycznym klimatem akwareli – podkreśliła. - Jest mi bardzo miło, że mogłem się przysłużyć temu żeby Michał zaprezentował tutaj swoje prace po raz drugi. Wiem, że dla niego to wielka radość wystawiać tutaj swoje prace, bo bardzo kocha góry. Ma je w sercu, głowie i w nogach. Chciałbym już dziś zaprasić 27. lipca do Muzycznej Owczarni gdzie Michał pokaże prace z cyklu „jaworczańskiego” - dodał Wieńczysław Kołodziejski.

Michał Suffczyński jest Absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Stypendystą Fundacji Residenza Universitaria Internazionale - Rzym 1990 i Rządu Republiki Włoch - Perugia 1991, Siena 1997. Uczestnikiem wymiany naukowej między Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture uniwersytetu w Detroit, gdzie studiował, a następnie wykładał komunikację wizualną. W latach 2000-2008 asystent, obecnie adiunkt w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Doktorat - „Rysunek strukturalny w prezentacji przestrzeni architektonicznej”. Jest twórcą ilustracji w technikach rysunkowych i akwareli dla mediów, agencji reklamowych, firm architektonicznych i kolekcji prywatnych. Autorem panoramy centrum Warszawy dla Cushman & Wakefield. Jedenym z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Prezentuje prace w galeriach sztuki w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Krakowie oraz w Zakopanem w pracowni Jana Karpiela Bułecki. Artysta jest także uczestnikiem międzynarodowych warsztatów urbanistycznych w Brukseli, Kairze, Berlinie, Bukareszcie i Sankt Petersburgu, plenerów malarskich w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Toruniu, Arezzo w Toskanii i na Sycylii oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. 

Na wernisażu artysta promował swoją książkę pt. „Rysunek i akwarela - sztuka komunikacji wizualnej”. Książka adresowana jest do ilustratorów, projektantów, studentów architektury i szkół artystycznych oraz do czytelników amatorsko zainteresowanych przekazem wizualnym, którzy stawiają w rysunku pierwsze kroki.

Zespół VOŁOSI pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobył tam wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdził swój sukces, otrzymując Grand Prix dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz, Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij