Zakończenie festiwalu Pieniny-Kultura -Sacrum z udziałem trzech tenorów

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.08.12 10:42 / news / czytano 3082 / opinie 0

W sobotę w krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza odbył się ostatni koncert jubileuszowego 5. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum.

Koncert w wykonaniu trzech tenorów i muzyka organowa grana przez Agnieszkę Radwan-Stefańską, pomysłodawczynię festiwalu, przyjęta została owacjami na stojąco. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Ks. Bp. Wiesław Lechowicz, który objął honorowy patronat na festiwalem.

Artyści-wokaliści to osoby duchowne, zakonnicy i księża diecezjalni, którzy reprezentują odległe od siebie miasta: o. Rafał Kobyliński - Poznań, ks. Zdzisław Madej - Wrocław oraz ks. Paweł Sobierajski - Sosnowiec. Przed laty postanowili oni połączyć swoje artystyczne siły, tworząc  zespół pod nazwą „Servi Domini Cantores”. Występują nawet w składzie pięcioosobowym. Ich występy spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy, a bisom na ogół nie ma końca. Zaprezentowali program złożony z dzieł wokalnych muzyki sakralnej trzech stuleci od J.S.Bacha, A. Stradelli a także G. Pucciniego, nie zabrakło także utworów popularnych, stanowiących obowiązkowy kanon repertuarowy męskich głosów wokalnych takich jak pieśń neapolitańska „ O sole mio” (Moje słońce), którą artyści zadedykowali uczestnikom koncertu, gościom przebywającym w Pieninach, jak i samym mieszkańcom.

Śpiewakom akompaniowała na organach Agnieszka Radwan-Stefańska absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Joachima Grubicha, związana na co dzień z macierzystą uczelnią, dyrektor artystyczna Festiwalu.

Wszystko co dobre ma swój koniec, także tegoroczny festiwal, ale skoro przetrwał już pięć lat mamy nadzieję, że w kolejnych latach z powodzeniem będzie wzrastał ku pełnoletności – mówiła do zebranych Agnieszka Radwan-Stefańska. Na zakończenie koncertu wręczyła także podziękowania za pomoc podczas realizacji i promocji tego kulturalnego przedsięwzięcia osobom i instytucjom, partnerom i sponsorom festiwalu.

Oprócz muzyki w świątyni zobaczyć można było dzieła lokalnych artystów w wystawie zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D.

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z parafiami w Krościenku n/D oraz w Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu był ZEW Niedzica S.A., partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa w Krościenku n/D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D. oraz cukiernia Piotrowscy z Krościenka n.D. Patronat medialny nad festiwalem objął m.in. Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij