Zdrojowa Orkiestra Dęta wystąpiła w Krościenku

Fot. Arch. Fundacji 2017.11.18 15:41 / news / czytano 2853 / opinie 0

12 listopada w Sali konferencyjnej Pienińskiego Parku Narodowego odbył się, po raz pierwszy w Krościenku koncert Zdrojowej Orkiestry Dętej.

Orkiestra ta jest projektem Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Classical i ma na celu wskrzeszenie przedwojennych tradycji muzykowania przez orkiestry dęte w miejscowościach turystycznych i uzdrowiskowych. W skład orkiestry wchodzą muzycy  grających na instrumentach dętych oraz perkusji. Dyrygentem orkiestry oraz pomysłodawcą całego wydarzenia jest Wojciech Kwiatek - prezes Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Clasical.

Podczas koncertu publiczność została zaproszona do niezwykłej podróży, która zaczęła się utworem nawiązującym do muzyki góralskiej, a mianowicie Intradą Regionalną. Zabrzmiały również utwory muzyki klasycznej takie jak Adagio z koncertu klarnetowego W.A. Mozarta w aranżacji na zespół instrumentów dętych, następnie zostaliśmy przeniesieni do ameryki łacińskiej dźwiękami Copacabany i Lambady. Podczas koncertu wykonywane były również szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej takie jak: Gdzie Ci mężczyźni, czy Bądź moim natchnieniem. Solistami podczas koncertu byli Wiktoria Węgrzyn, która również prowadziła całe wydarzenie oraz Andrzej Lichosyt. Publiczność zgromadzona w sali była pod wielkim wrażeniem, co wyraziła gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Już teraz zapraszamy na kolejne koncerty Zdrojowej Orkiestry Dętej, a informacje na ich temat znajdą państwo na profilu fabebookowym Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Classical.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz gminy Krościenko nad Dunajcem.
Autor: Katarzyna Kwiatek
Zdjęcia: Arch. Fundacji
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij