Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Dekanacie Krościenko

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.20 14:48 / news / czytano 5292 / opinie 0

Parafia w Sromowcach Niżnych przeżywa od piątku rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego. Dzisiaj uroczystości przyjęcia obrazu będą miały miejsce w parafii Ochotnica Górna w obecności Ks. Bp Wiesława Lechowicza.

W poniedziałek 21 października obraz trafi do Ochotnicy Dolnej, we wtorek do Tylmanowej. W środę 23 października obraz przybędzie do Sromowiec wraz z Relikwiami Św. Faustyny i Bł. Jana Pawła II. Z Obrazem i Relikwiami w procesji parafianie uczestniczyć będą w Mszy Św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki. Po Mszy Św. rozpoczną się czuwania poszczególnych grup parafian. Od początku rekolekcji, a także w czasie nawiedzenia w przedsionku kościoła wystawiona będzie księga próśb, podziękowań i postanowień gdzie można będzie dokonywać osobistych wpisów.  

- Szczególną formą przygotowania będą prowadzone w poszczególnych parafiach rekolekcje i misje święte. Są one czasem wsłuchiwania się w głos Boga rozbrzmiewający w Słowie Bożym oraz okazją do przeżycia spotkania z Nim w sakramencie pokuty i w ten sposób wkroczenia na drogę duchowej odnowy. Rekolekcje i spotkanie z tajemnicą Bożego Miłosierdzia tworzą przestrzeń do refleksji, zastanowienia się, dokonania rachunku sumienia i opamiętania się, jeśli pobłądziliśmy w życiu popadając w odmęty zła – podkreśla w liście pasterskim skierowanym z tej okazji do diecezjan Andrzej Jeż Biskup Tarnowski.

Ze Sromowiec w czwartek obraz trafi do parafii Grywałd, później do Szlachtowej, a w sobotę do Szczawnicy i niedzielę 27 października do Krościenka. Od poniedziałku 28 października br. do 3 listopada będzie miała miejsce przerwa (w Centrum Ruchu „Światło-Życie” w Krościenku n/D). Dekanat Krościenko przekaże obraz dekanatowi Łącko w niedzielę 3 listopada. 

W sumie 460 parafii, w tym także szpitali, domów pomocy społecznej, klasztorów a nawet zakładów karnych odwiedzi obraz Jezusa Miłosiernego. Będzie to największe wydarzenie religijne tego typu od 13 lat, kiedy tarnowskie parafie nawiedzał obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Obraz, który jest wierną kopią wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego z kaplicy klasztornej w Krakowie-Łagiewnikach, przez dwa poprzednie lata nawiedzał parafie archidiecezji krakowskiej. Pobłogosławił go w 2011 roku Ojciec Święty Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie. Diecezjalne (tarnowskie) uroczystości rozpoczęcia peregrynacji odbyły się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim 14 września br. a zakończą 10 czerwca 2015 roku w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
Autor: Oprac. red.
Źródło: diecezja.tarnow.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij