Ejze ino dyny dyna, narodził się Bóg Dziecina – koncert Juhasów i Jaworcanów w jaworczańskim kościele

Fot. AS 2016.01.06 18:13 / news / czytano 2652 / opinie 0

Kolędowanie na góralską nutę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach uświetniło obchody Święta Objawienia Pańskiego czyli tradycyjnych Trzech Króli.

W pięknie przystrojonej świątyni kolędy i pastorałki zaśpiewali dzieci i młodzież z Zespołu Juhasy prowadzonego przez Ewę Zachwieję. Przygrywała im kapela Jaworcanie.

Wierni również włączali się w śpiew popularnych kolęd takich jak „Pójdzmy wszyscy do stajenki” czy pastorałek np. "Zornicki", „Oj maluśki maluśki” i wielu innych. Góralskie śpiewy rozbrzmiewały podczas nabożeństwa, a po jego zakończeniu zespół i kapela także koncertowali.

Mszę świętą odprawił proboszcz Tadeusz Wojciechowski. Zaprosił na kolejny koncert, który Jaworcanie i Juhasy dadzą w przyszłą niedzielę w kościele w Szlachtowej.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij