Idzie na Ziemię Jezusek - koncert w wykonaniu Młodej Podhalańskiej Filharmonii

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.02.01 15:42 / news / czytano 3178 / opinie 0

W miniona niedzielę w kościele parafialnym w Krościenku rozbrzmiały kolędy w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Zgromadzeni usłyszeli znane i mniej znane kolędy w wykonaniu solistów i zespołu wokalnego wraz z orkiestrą. W repertuarze znalazły się m.in. Dzisiaj w Betlejem w opracowaniu Waleriana Stysia, Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem i Mizerna Cicha w opracowaniu Stanisława Niewiadomskiego, Zaśnij Dziecino z muzyką Franciszka Rylinga, O Gwiazdeczko oraz Idzie na Ziemię Jezusek. 

Zespół wokalny pod kierownictwem artystycznym Ewy Kowalczyk oraz Orkiestra PSM I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej po koncercie usłyszeli podziękowania od Jana Dydy wójta Krościenka n.D.

Każdy kto chciał wesprzeć działalność nowotarskiej szkoły mógł po koncercie nabyć płyty wykonawców.

Przed publicznością wystąpili soliści: Ewa Kowalczyk sopran, Emilia Żurek sopran, Klaudia Czyszczoń sopran, Jakub Pawlik tenor, Beniamin Rafiński bas oraz Józef i Jakub Pańszczyk trąbka.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij