Łapszańskie Misterium Niedzieli Palmowej

Fot. Arch. Organizatora 2016.03.20 21:44 / news / czytano 1615 / opinie 0

Miłosierdzie Boże, 1050 rocznica Chrztu Polski i postać Świętej Faustyny – to punkty wokół, których skupiły się rozważania Misterium Niedzieli Palmowej wystawionej 20 marca w kaplicy letniej parafii w Łapszach Niżnych.

Pomimo, że nie było tradycyjnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy - przygotowana inscenizacja pokazała ważne dla nas na ten rok wydarzenia, w zamierzeniu miała nakłonić do przemyśleń czym jest ta wyobraźnia miłosierdzia – dla nas: jako pojedynczych ludzi i całej ludzkości. Służyła temu muzyka, a słowa narratorów wyjaśniały tajemnice tego roku.
 
W postacie m. in Jezusa, Miłosiernego Samarytanina, Św. Faustyny, czy Mieszka I i Dobrawy wcielili się uczniowie łapszańskiej szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy odważnie pokazali autentyzm swych postaci. Cytowano słowa Papieża Franciszka, Św. Faustyny i Jana Pawła II o tajemnicy bożego miłosierdzia „aby modlić się o otwarte oczy serca, by postrzegać bliźniego poprzez pryzmat serca”. Początkiem była miłość. Jezus mówił: „każdy człowiek jest stworzony do miłości. Miłość nie czeka na nadzwyczajne okazje. Nie trzeba szukać ludzi z świecą w ręku, ale trzeba iść za głosem serca, bo serca ludzi można otworzyć tylko przez miłość.”  
 
Melodia hymnu na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży zamknęła to niedzielne rozważanie, ale rozpoczęła też  Wielki Tydzień – w którym łapszańska parafia zaprasza na przygotowywane od kilku lat Misterium Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Szczególnie zaś w tym tygodniu jak i w całym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia usłyszmy i zrozummy słowa: "Zagub się w miłosierdziu, a odnajdziesz szczęście".
Autor: Barbara Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij