Parafianie policzeni - dominicantes i communicantes 2017

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.10.18 20:30 / news / czytano 2904 / opinie 0

W niedzielę 15 października 2017 r. Kościół w Polsce liczył wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej. Ilu wiernych z parafii w Krościenku n.D wzięło udział w mszy św., a ilu przystąpiło do komunii?

W parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D we wszystkich niedzielnych mszach św. uczestniczyło około 1900 wiernych.
Do komunii św. przystąpiło ponad 600 wiernych. Krościeńska parafia liczy około 3500 wiernych. W porównaniu do roku ubiegłego, wskaźnik dominicantes wzrósł o około 400 wiernych. 
 
Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku przeprowadzane są w Polsce badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Badanie to przypada na połowę października, ponieważ w tym okresie wynik ten jest najbardziej miarodajny (nie ma w tym okresie świąt i jest już po zakończeniu sezonu wakacyjnego).
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij