„Po cierpieniach spokój wraca” śpiewały dziewczęta z Juhasów i ze szkoły muzycznej

Fot. AS 2016.02.29 13:27 / news / czytano 2406 / opinie 0

Koncert pieśni wielkopostnych odbył się w niedzielę w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach. Dziewczęta z Zespołu Juhasy i ze szczawnickiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej, śpiewając przy akompaniamencie Ewy Zachwiei, wzruszyły publiczność do łez.

Koncert pod hasłem „Po cierpieniach spokój wraca” został zorganizowany przy udziale Parafii Szlachtowa-Jaworki, której proboszczem jest ks. Tadeusz Wojciechowski, oraz dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Kultury ze Szczawnicy.

Wielkopostne pieśni i piosenki religijne wykonała grupa dziewcząt w składzie: Aleksandra Szulc, Aleksandra Niewiadoma, Karolina Mikłusiak, Karolina Tokarczyk, Zuzanna Skowrońska (absolwentka PSM, obecnie studentka), Natalia Ligas, Martyna Gabryś i Justyna Biel. Justyna Biel zagrała też na skrzypcach. Wszystkim akompaniowała na klawiszach Ewa Zachwieja, dyrektor szczawnickiej szkoły muzycznej, będącej filią PSM im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Wiesława Sajdak-Tokarczyk czytała refleksyjne teksty stanowiące przerywnik a zarazem komentarz do poszczególnych pieśni.

Podczas koncertu można było usłyszeć wielkopostne pieśni w tym „Matko najświętsza” czy „Dobranoc głowo święta” i piosenki religijne np. „Rozpięty na ramionach”. Organizatorzy zapraszają na kolejny koncert, który odbędzie się w niedzielę 6 marca, tym razem w kościele w Szlachtowej.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij