Światowe Dni Młodzieży w Krościenku - jest dotacja dla parafii

Fot. 2016.03.22 17:08 / news / czytano 2346 / opinie 0

W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2016 roku pn. „MAŁOPOLSKA GOŚCINNA”, Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację w wysokości 10 tys. zł dla Parafii Rzymskokatolickiej w Krościenku.

Dotacja zostanie przeznaczona na organizację, turystycznego zagospodarowania czasu wolnego dla 120-osobowej międzynarodowej grupy młodzieży przebywającej na terenie gminy Krościenko w związku z organizacją w Polsce Światowych Dni Młodzieży.
 
Zadanie objęte projektem jest przedsięwzięciem realizowanym wspólnie z gminą Krościenko w dziedzinie turystyki kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem turystyki religijnej. Bazując na „lekcji geografii” Jana Pawła II i patrząc na Jego przykład możemy stwierdzić, iż piękno przyrody  regionu pienińsko-gorczańskiego sprzyja przeżyciom duchowym. Dlatego tez projekt zakłada m.innymi piesze wędrówki górskie z młodzieżą - do wyboru  Sokolica, Trzy Korony, Błyszcz, Góra Zamkowa, spływ przełomem Dunajca oraz pobyt w miejscach pielgrzymkowych Papieża Jana Pawła tj: Kopia Górka w Krościenku. W ramach odpoczynku odbędzie się także spotkanie młodzieży z pienińskim folklorem na deskach amfiteatru w Krościenku.


Jako parafia i gmina Krościenko chcemy. aby dni spędzone z młodzieżą z różnych stron świata, były nie tylko lekcją religii, ale również żywą lekcją historii dziedzictwa kulturowego naszego obszaru - czytamy w komunikacie prasowym.

 

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij