50 lat razem - Złoty Jubileusz Pożycia Małżeńskiego

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.02.21 18:05 / news / czytano 3028 / opinie 0

Tradycyjnie, jak co roku w dniu 19 lutego 2015 r. obchodziliśmy w naszej gminie Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, któremu na imię rodzina. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę. 

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radość, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami. 

Słowa uznania pod adresem Jubilatów oraz aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanny Stychno-Ciesielki. Był to najbardziej wzniosły i wzruszający moment podczas spotkania jubileuszowego. 
 
Wśród jubilatów uhonorowanych medalami, którzy ponad pół wieku temu w 1964 roku  stanęli na ślubnym kobiercu, przysięgali sobie wierność i nieskończoną miłość, a dziś mieli okazje usłyszeć gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania znalazło się 7 par z terenu Miasta i Gminy Szczawnica.
 
1. Państwo Krystyna i Ernest Beczała
2. Państwo Władysława i Jan Ciesielka
3. Państwo Zofia i Antoni Duda
4. Państwo Irena i Stanisław Gabryś
5. Państwo Elżbieta i Jan Manowscy
6. Państwo Krystyna i Kazimierz Moskalik
7. Państwo Maria i Bronisław Sarata
 
Uroczystość wręczenia medali odbyła się w wyjątkowej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i życzenia. Za pomyślność i następne 50 lat we dwoje wzniesiono toast lampką szampana. 

Uczestnicy spotkania odśpiewali obchodzącym tak zacny jubileusz chóralne Sto lat. Dla  Jubilatów wystąpiły młode talenty z Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy - grupa wokalna pod kierunkiem Pani Ewy Zachwiei, śpiewając polskie piosenki o miłości.  
Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat, opowiadali m.in. o tym, w jakich okolicznościach się poznali oraz jaka jest recepta na długie pożycie małżeńskie. 
 
- Wszystkim Złotym Jubilatom, życzę kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te pół wieku zbudowali trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w smutku i w radości w bogactwie i w biedzie….” – mówił Burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij