Balladyna w szkolnym ogródku

Fot. Monika Ignatowska 2020.09.06 21:27 / news / czytano 830 / opinie 0

W upalne, sobotnie popołudnie, włączając się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej, przez niemal godzinę czytaliśmy fragmenty dramatu naszego znakomitego poety i dramaturga – Juliusza Słowackiego.


Tę bajeczną opowieść o dramacie i zbrodni, które rozegrały się dawno, dawno temu w prastarej krainie Polan nad jeziorem Gopło znają chyba wszyscy Polacy. Rozpoczynając sceną trzecią z aktu pierwszego, przypomnieliśmy historię dwóch sióstr, które rywalizowały o względy hrabiego Kirkora. 

"Niechaj idą w las dziewczyny
Która więcej malin zbierze,
Tę za żonę pan wybierze"

Jedna z nich, tytułowa Balladyna, ogarnięta żądzą bogactwa, zaszczytów i władzy posunęła się za daleko … 

W IX odsłonie Narodowego Czytania "Balladyny". Tragedii w 5 aktach wzięli udział pensjonariusze i pracownicy Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie i nauczyciele SP Nr 1 w Krościenku.

Na zakończenie Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej  Weronika Walkowska podziękowała Dyrekcji SP Nr 1 w Krościenku za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania zarówno na żywo jak i w przestrzeni wirtualnej, gdyż akcja została nagrana w relacji na żywo. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania!

Autor: Krystyna Walosik
Zdjęcia: Monika Ignatowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij