Będzie ślizgawka obok mostu w Krościenku

Fot. Tomasz Kudas 2014.12.31 16:19 / news / czytano 11134 / opinie 34

Wykorzystując niskie temperatury Ochotnicza Straż Pożarna z Krościenka nad Dunajcem przygotowywała dzisiaj lodowisko nad Dunajcem.

Ślizgawka tworzona jest na zlecenie Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem, ma być ogólnie dostępna dla mieszkańców i turystów, którzy przyjechali na Sylwestra. Krościeńscy strażacy wykorzystując wodę z Dunajca zalali asfaltowe koło tuż obok mostu służące latem za miejsce do jazdy na rolkach.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Tomasz Kudas
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ddd2015.01.04 13:01
straz musi sieprzypodobac dydzie, tylkoczemu to goprowcy nie robia, pytanie zinnej bahki czy koprowcy dziaja za darmo czy maja pensje
rysiek2015.01.03 23:01
Najwieksza kaluza w Kroscienku ;)
kiki2015.01.03 18:01
tym bardziej ze ocieplenie idzie wiec nici z lodowiska
swoj2015.01.03 14:01
Bez ślizgawki się obejdzie ,ale bez ośrodka zdrowia na pewno NIE .Wójt powinien się tym zainteresować.Ze sportem trzeba poczekać a zdrowie wyborców jest najważniejsze.W Krościenku potrzeba psychiatry dla niektórych.
ddd2015.01.02 21:01
nowlasnie dzieje sie w kroscienku zamkneli osrodek
Pytanko2015.01.02 16:01
Jeśli sobie kpię i on według Was jest taki mierny słaby itp... To jacy Wy jesteście skoro daliście sie mu ograć w kampanii jak dzieci ?
ślizgawka2015.01.02 10:01
nareście się coś dzieje w krościenku
do przykład podhala2015.01.02 09:01
cyt. "odpowiedzialny mądry człowiek:"-Dyda ? człowieku chyba sobie kpisz!
Śmieszna Trąbka2015.01.02 02:01
Najlepsze są te komentarze, że w Krościenku nie może się nic udać bo mieszkańcy sa beznadziejni i nie potrafią się w niczym dogadać. To jak tak uważasz to pakuj się i wyjeżdzaj do miejscowości gdzie ludzie są wspaniali, a nie pchaj się do rządzenia gminą i do komentowania spraw gminnych.
Luzik2015.01.02 02:01
Stasiu był słaby a jaki bedzie Januszek przekonamy sie w połowie kadencji. Jesli do tego czasu nie zrealizuje przynamniej jednej ze swoich obiecanych kluczowych inwestycji to tez bedzie słaby a jak to zrobi to szacunek. Prosta sprawa. Aktualne krytykowanie Dydy i gloryfikowanie Gawedy jest bez sensu bo nie mozna krytykować kogoś po trzech tygodniach pracy i jednocześnie wychwalać kogoś kto dostał czerwona kartkę od mieszkancow po 12 latach rządów. Na ostateczne oceny przyjdzie czas.

reklama

Jarząbek Wacłwa2015.01.02 01:01
"Łubu dubu, Łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu... "
Rozwoj2015.01.02 01:01
Jakość sportu, infrastruktury do jego uprawiania poprawi sie jak gmina sie bedzie rozwijać, bez konieczności bezpośredniego finansowania. Zreszta sport związany jest z wypoczynkiem i rekreacja wiec jak bedą powstawały inwestycje o charakterze turystycznym czyli ścieżki rowerowe, wyciągi to i sport stanie na nogi. Inwestorzy prywatni tez sie pojawia bo każdy chce byc w miejscowości ktora ściąga ludzi zewnątrz . Wszystko to naczynia połączone tylko trzeba myślec a nie zamknąć sie z jakimiś twierdzeniami o kupowaniu zawodników przez gminę i podatkach jako formie zachęcenia do działania.
Przykład Podhala2015.01.02 00:01
A jak juz przywołujesz przykład hokeja i konflktu burmistrza z klubem no nic nie poradzę ze tam taki sam ekspert był jak u nas ktory miał gdzieś wizytówkę miasta. Na szczęście obaj pożegnali sie z urzędami. A przywołany przykład Podhala miał pokazać tylko ze finansowanie klubów przez gminy jest powszechne nawet jeśli kończy sie katastrofa bo burmistrzem jest nie świadomy (co notabene tez jest powszechne) i my dotychczas nie byliśmy w tym względzie odosobnienia z naszym byłem wójtem, jak widać. Mam nadzieje ze teraz sie do zmieni i stery przejął odpowiedzialny mądry człowiek.
Do trąbka2015.01.02 00:01
Przykład Białki miał pokazać ze nie tylko wielkość podatków decyduje o rozwoju i inwestycjach. Sam sie pięknie podprowadziles i wymieniłeś przykład wzajemnej współpracy mieszkancow jako podstawowy powod rozwoju przywolanej gminy i napływu inwestorów, czyli nie podatki (tobie jedyna znana forma pozyskania inwestorów ktora wymieniłeś w komenatarzu wcześniej). Po czym stwierdziłeś ze ten sposób falsyfiakacji Twoich twierdzeń o podatkach za beznadziejny. Człowieku co Ty studiujesz i gdzie, ze potrafisz sam sobie zaprzeczyć w nastepujących po sobie zdaniach ?
Do trąbka2015.01.02 00:01
Przykłady z boiskami tez sa bzdurne bo nalezy promować głownie sport wynikający z naszej specyfiki i tradycji o tym tu mowa. Rozwijanie sportów masowych w wymiarze podstawowym ma wpływ na ogólny rozwoj fizyczny populacji a nie na kreacje mistrza. Wszystko mylisz i uwierz ze miasteczku górskim w Austrii promuje sie przede wszystkim sport naturalnie związane z tym teren np. narciarstwo zjazdowe a nie wodne. Dlatego od Kroscienka nikt nie oczekuje drugiego Lewandowskiego czy" kupowania zawodników " jak proponowałeś tylko promocji niszowej dyscypliny ale z potencjałem dokładnie tak jak twoim przykładem hokejem ktory nieopatrznie podałes albowiem sam sobie zaprzeczyłeś potwierdzając przez przypadek postawiona tezę ktora próbujesz falsyfikować na sile miotając sie z jakimiś hybionymi nie na temat przykładami.
Do Trąbka2015.01.02 00:01
Jakie to studia ktore nie pozwalają myślec ? Wymieniasz jeden z czynnikow rozwoju czyli społeczeństwo obywatelskie bo tak sie nazywa to co Ty określasz mianem dogadania sie ( a winno byc kreowane przez moderatora publicznego) poczym twierdzisz ze to fatalny przykład chociaz jest modelowym. A o piłce to moze ty dyskutowałes bo ja mówiłem o sporcie. A przykłady sponsorowania piłki miały tylko pokazać Twój brak wiedzy odnośnie aktywnej roli jst w tym obszarze na ktory sie powoływałeś (przeczytaj sobie swój drwiący komentarz o kupowaniu zawodników). Jak wolisz moge Ci podać przykład żużla albo innej dyscypliny tylko lepiej nie bo znowu stracisz watek i zaczniesz skupiać sie na problemach zupełnie nie związanych z pierwotnym sensem. Natomiast co do kojarzenia Twoich znajomych chodzi o to zeby kojarzyli dobrze a nie wogóle kojarzyli. A pozatym wywodzić twierdzenia na bardzo transparentnej statystycznie grupiej jakiś znajomych to prawdziwa wartość godna przedstawienia - gratulacje bo moi jakoś nie kojarzą (i co twój przykład poszedł sie pasc). Ale jak juz chcesz podyskutować na temat promocji to zapytaj tych znajomych z czego kojarzą to Kroscienko - wyciągów, ścieżek rowerowych, pięknego rynku ? I zobaczymy jaka uzyskać odpowiedz. Twoje wywody różniące hokej od piłki niewiem co maja wspólnego z upadkiem eksportowej dyscypliny Kroscienka i chyba Ty sam nie wiesz ale napewno jeszcze zroznicujesz to z przywołanym żużlem dalej nie pojmując ze chodziło tylko o przykłady finansowania, ktore ty jeszcze przed chwila z całym przekonaniem negowałes jako dopuszczalne przez Gminę. A najlepszym podsumowaniem tego ze sie w ogóle nie orientujesz w funkcjach egzogenicznych i endogenicznych gminy i mieszasz jedno z drugim jest Twój przykład kanalizacji w Białce otóż najlepiej potwierdziłeś, że sa rożne źrodła rozwoju, ale zwykle maja początek w inicjatywach dochodotworczych a nie konsumpcyjnych o czym nikt w Kroscuenku nie ma pojęcia tylko wymienia wielkość podatków jako czynnik nadrzędny
Trąbka2015.01.01 22:01
Akurat Białka to się rozwinęła dlatego, że ludzie tam potrafią się dogadać, w Krościenku jest to ciężkie i każdy o tym wie. Także przykład beznadziejny. A jak tak Ci się Białka podoba to wiedz, że nie ma w tamtej gminie nawet kanalizacji ;) Aaa czyli to wina samorządu, że nie mamy mistrzów sportu? Jest gdzie się rozwijać, mało która gmina ma takie warunki, popatrz na hale i boiska koło podstawówki w Grywałdzie i Krościenku, jedynie brakuje "Orlika". Tylko takich Stochów etc. to można policzyć na palcach jednej ręki. Kolego gadaliśmy o piłce nożnej, tam właścicielem jest Wojas. Jeżeli chodzi o hokej to jest to kompletnie inna bajka, to jest sport w, którym gra tylko kilka miast, ale zwróc uwagę, że z 2-3 lata temu była wielka wojna pomiędzy burmistrzem Nt a klubem, tak o to jest to cudowne jak przebiegała współpraca, potem klub zbankrutowal i pierwszy raz spadł z ekstraligi. Studiuję w Krakowie i jakoś moi znajomi z dokładnie Twoich przykładowych Kielc i kojarzą bez problemu Krościenko.
Do Orange2015.01.01 22:01
Tymbardziej ze mamy genialny dostep do rzeki górskiej i kiedyś byliśmy kopalnia talentów w kajakarstwie górskim i to nalezy rozwijać na nowo a Ty piszesz jakies dyrdymały o V lidze wogóle nie kumasz o czym sie dyskutuje a próbujesz byc błyskotliwy.
Do Orange2015.01.01 22:01
Człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz. Gdyby Kroscienko dało odpowiednie warunki do rozpoczęcia kariery dla przyszłego mistrza jak kiedyś to nie ma lepszej promocji! I nie chodzi o to zeby w Zakopanym wiedzieli gdzie jest Kroscienko bo upadek naszej miejscowości na Podhalu jest powszechnie znany i nikt z tamtąd do nas w celach turystycznych sie nie wybiera. Chodzi o to zeby Kroscienko znali wszyscy w Polsce (np. w przywołanych Kielcach) tak jak wszyscy znają Kasine albo Ząb dzięki wielkim sportowcom i zeby przyjeżdzali tu w celach turystycznych. To jest świetna promocja, najlepsza. Znasz lepsza niz usłyszeć nazwę swojej miejscowości w glorii sukcesu w głównym wydaniu wiadomości?
Do samorzadowca2015.01.01 22:01
Jeszcze piec razy napiszesz ten sam komentarz wielki samorządowcu? Wojas nie jest właścicielem Podhala od dobrych kilku lat a i przykłady poziomu sponsorowania do wielkości sponsorów miejskich miało właściwe proporcje. Przykład finansowania klubów przez miasta w obszarze promocji miał pokazac ze sie wypowiadasz o czymś o czym nie masz pojęcia (powołując sie na zadania gminy) ale nie ogarnąłes wiec łopatologicznie Ci wytłumaczę. Rozwoj sportu w miejscowości jest bezpośrednio skorelowany z rozwojem miejscowości. To papierek lakmusowy dla poziomu ogólnego rozwoju. Jaka Gmina taki sport, wyposażenie infrastrukturalne, zamożność mieszkancow, poziom szkolnictwa itd. - takie podstawowe zagadnienia dotyczące polityki regionalnej o których Ty jako samorządowiec pewnie swietnie wiesz i znasz. A twierdzenie ze jedyn obszar działalności w ktorym gmina moze pozyskać inwestorów to obniżenie podatków to dopiero płyciutka swiadomosc. Owszem to jest bodziec pobudzający ale tylko jeden z wielu i do tego nie najistotniejszy. Bo gdyby tak było jak twierdzisz to jak wytłumaczysz lepszy rozwoj Białki od Kroscienka, wielkością podatków - bzdura. Otóż jest wiele innych istotniejszych kwesti o których Ty i poprzedni wojt nie mieliście pojęcia i dlatego połozyliscie ta gminę i wszystko co z nią pośrednio lub bezpośrednio związane.
1, 2

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij