Do 17 kwietnia trwa konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół skierowany do placówek edukacyjnych

Fot. 2014.04.03 10:08 / news / czytano 1991 / opinie 0

Już ponad 170 placówek z Małopolski przyłączyło się do Akademii Przyjaciół Pszczół. Każda z nich na szansę na cenne nagrody: wyposażenie pracowni przyrodniczych oraz przybory szkolne. Konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół potrwa do 17 kwietnia i wciąż można się zgłaszać.

Akademie Przyjaciół Pszczół to organizowany w ramach IV. edycji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” program edukacyjny dla szkół podstawowych, domów kultury, świetlic oraz innych placówek edukacyjnych, które chcą edukować swoich podopiecznych o znaczeniu owadów pszczołowatych w środowisku, ich ochronie oraz  wyjątkowej roli. 
 
Aby placówka edukacyjna mogła wziąć udział w konkursie Akademii, wystarczy parę prostych kroków:
  • Zarejestruj się na stronie www.pomagamypszczolom.pl/akademie, aby otrzymać dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych o owadach pszczołowatych oraz scenariuszy zajęć opracowanych przez ekspertów, które mogą być inspiracją!
  • W ramach Waszej Akademii zorganizujecie lekcje lub warsztaty podczas, których będziecie przybliżać podopiecznym świat pszczołowatych i ich wyjątkową rolę dla całego ekosystemu.
  • Zróbcie fotorelację dokumentującą działania Akademii Przyjaciół Pszczół.
  • 5 zdjęć, jako pracę konkursową, wyślijcie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu www.pomagamypszczolom.pl/akademie do 17 kwietnia
Jury konkursu przyzna 4 nagrody główne oraz 16 wyróżnień (z każdego województwa po jednym). Nagrodą główną, sfinansowaną przez organizatora programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” - firmę ZT Kruszwica, jest wyposażenie pracowni przyrodniczej wraz z zestawem pomocy szkolnych (zeszyty, plany lekcji itp.). Wartość wyposażenia pracowni, dostosowanego do indywidulanych potrzeb nagradzanej placówki, wynosi 4 500 zł. 

Informacje o konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół oraz Regulamin są dostępne na stronie www.pomagamypszczolom.pl.  
Instytucje, które objęły akcję patronatem honorowym: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Małopolskie Kuratorium Oświaty.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij