Dzień Języków Obcych w ZPO w Łapszach Niżnych

Fot. Arch.Szkoły 2016.05.10 14:21 / news / czytano 2410 / opinie 0

Uczmy się języków obcych i poznawajmy ludzi i świat! Let’s learn foreign languages and get to know the people and world! LernenwirFremdsprachen und lernenwirLeute und Welt kennen!

W dniu 9 maja obchodziliśmy w ZPO w Łapszach Niżnych Dzień Języków Obcych. Wspólnie zgłębialiśmy tajniki języków i kultur świata.

Uczniowie Szkoły Podstawowej  przygotowali wielojęzyczne przedstawienie o Królewnie Śnieżce, a uczniowie Gimnazjum zabrali nas w podróż do 10 europejskich krajów. I tak: klasa III C wprowadziła nas w rytmy gorącej Grecji, III B zaprosiła do kraju Wikingów, klasa III C przybliżyła nam naszego południowego sąsiada - Słowację. Z klasami II zwiedziliśmy kolejno Szmaragdową Wyspę - Irlandię, kraj Robin Hooda i Jamesa Bonda - Wielką Brytanię oraz romantyczną Francję i słoneczną Italię. A na koniec klasy I opowiadały o naszych zachodnich sąsiadach - Niemcach, koneserach muzyki klasycznej - Austriakach i kraju flamenco -  Hiszpanii.

Prezentacje multimedialne wzbogacały wykonania piosenek obcojęzycznych, skeczy, tańców, przedstawień i wielu konkursów językowych oraz zwyczajowych, jak również przygotowane wcześniej stoiska tematyczne przybliżające język i kulturę wylosowanego kraju. Dzień Języków Obcych poprzedziły „potyczki kulturowe”, czyli konkursy z wiedzy o kulturze wybranego kraju. Dwie klasy wyszły z rozgrywek zwycięsko czyli klasa: I C oraz III C. Gratulujemy!!

Wspólnie poszerzyliśmy naszą wiedzę o wiele ciekawostek dotyczących innych krajów, jak i wzmocniliśmy naszą motywację do nauki języków obcych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i już teraz zapraszamy na kolejne obchody w przyszłym roku.

Autor: Urszula Kuciel
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij