Dzień Otwarty w CKiW OHP w Szczawnicy

Fot. Henryk Węglarz 2017.04.25 16:06 / news / czytano 2099 / opinie 0

W dniu 25 kwietnia Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy i Pienińska Szkoła Zawodowa w Szczawnicy zorganizowały Dzień Otwarty. Do udziału w tym wydarzeniu została zaproszona młodzież wraz z opiekunami z pobliskich gimnazjów.

Organizacja takiego dnia stała się już tradycją w naszej placówce. To znakomita okazja do zaprezentowania dorobku i oferty CKiW, a także promocji w środowisku lokalnym. Mieliśmy przyjemność gościć gimnazjalistów z gimnazjum w Łapszach Niżnych, Szczawnicy i Krościenka n/D. Licznie przybyli gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną i wychowawczą.

Dyrekcja szkoły i CKiW przywitała młodzież, przedstawiając program obfitujący w wiele atrakcji. Oprócz prezentacji multimedialnej przedstawiającej ofertę edukacyjną przygotowaliśmy spotkanie z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Nowego Sącza oraz zwiedzanie warsztatów szkoleniowych praktycznej nauki zawodu, gdzie zorganizowano dla młodzieży różnorodne konkursy zawodowe. Okazale prezentowała się również Wojskowa Sekcja Logistyczna, która od niedawna funkcjonuje przy CKiW. Niewątpliwie dużą atrakcją dla zwiedzających było zorganizowanie przez współpracującą z nami Ochotniczą Straż Pożarną w Szczawnicy, zajęć edukacyjno – sprawnościowych w zakresie propagowania wiedzy nt. ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa drogowego.

Korzystając z okazji dotarcia do szerokiej grupy młodzieży z różnych szkół, dyrektor Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy ogłosiła międzyszkolny konkurs fotograficzny pt. "Pieniny, książka i ja". Szczegóły konkursu na stronie szkoły i CKiW. Podsumowaniem spotkania było wspólne spotkanie przy grillu, gdzie nasi goście mogli degustować smaczne przekąski. Duże zainteresowanie oraz widoczne zaangażowanie młodzieży pozwala optymistycznie patrzeć na rozpoczęty proces rekrutacji.

Autor: Henryk Węglarz
Zdjęcia: Henryk Węglarz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij