Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.23 10:12 / news / czytano 3044 / opinie 0

Dzień Otwarty 20 marca br. cieszył się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów z Ochotnicy Górnej, Dolnej, Sromowiec Niżnych, Maniów, Kluszkowiec, Szczawnicy, Krościenka, Tylmanowej oraz Łącka. 

Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z placówką, w punkcie informacyjnym pobrać materiały w postaci ulotek, zakładek, notesów, zapytać o zasady rekrutacji i ofertę kształcenia. Wizyty na stoiskach, w pracowniach informatycznych, gastronomicznych, hotelarskiej, kosmetycznej, cukierni, szkolnej restauracji prezentujących dostępne kierunki kształcenia, plan zagranicznych praktyk w ramach realizacji programu ERAZMUS+ dostarczyły wiedzy o poszczególnych zawodach.
 
Gimnazjaliści zapoznali się z działalnością samorządu szkolnego, Wolontariatu, prezentacją przygotowaną przez uczniów na konkurs Sosna – Drzewo Roku.  Stoisko promujące kształcenie w zawodzie obuwnik – kaletnik przedstawiła  Firma „Włos” z Tylmanowej. Na żywo można było  obejrzeć zmagania uczestników VI Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów Okolicznościowych o tematyce „Podróże kulinarne po Europie”, lekcję informatyki „Dinutk” oraz po raz pierwszy w szkole prezentację kultury Meksyku poprzez taniec i ubiór, którą przygotowały uczennice klasy drugiej Technik obsługi turystycznej. 
 
Dzień Otwarty został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów z klas:  1g, 2g, 2i, 2h/t, 3i, 3g/h, 4d. Na gości czekał smaczny poczęstunek, przekąski, różnorodne soki oraz owoce. Dodatkową atrakcję zafundowało nam niezwykłe astronomiczne zjawisko, bowiem w pierwszy dzień astronomicznej wiosny od godz. 9.43 Księżyc widowiskowo zasłonił Słońce i można było obserwować jego częściowe zaćmienie.
Autor: Barbara Skubisz
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij