Dzień pluszowego misia

Fot. Arch. szkoły 2015.11.29 19:30 / news / czytano 1273 / opinie 0

Sympatyczny miś – najpopularniejsza maskotka świata - w różnych kolorach i wielkościach był bohaterem czwartku w klasach gimnazjalnych w łapszańskim gimnazjum.

Powód? Świętowany dzień wcześniej - 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzony pierwszy raz 25 listopada 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Rozpoczęła się tak światowa kariera misia.

A w czwartek w ławkach obok gimnazjalistów siedziały puchate, wesołe i oczywiście bardzo, bardzo grzeczne misie. Jak nie kochać misia?

Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij