Dzień Promocji Szkoły, czyli z myślą o przyszłych gimnazjalistach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.02.28 19:30 / news / czytano 4549 / opinie 0

Na Dzień Otwarty szczawnickiego Publicznego Gimnazjum im. ks. J. Tischnera zostali zaproszeni szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Szlachtowej i Szczawnicy.

Przygotowane dla nich zostały różne formy aktywności intelektualnych i sprawnościowych w 15 minutowych prezentacjach. Młodzież gimnazjalna zachęcała swoich młodszych kolegów zajęciami z origami matematycznej, grami i zabawami z językiem niemieckim, doświadczeniami w pracowni chemicznej pod hasłem „Chemia w kuchni”, złudzeniami optycznymi, a także planszoteką – czyli grami planszowymi i karcianymi. Można było zapoznać się z pracownią komputerową a nawet popracować w gimnazjalnym sryptorium (łac. scriptorium od scribere „pisać”), czyli średniowieczna nazwa pomieszczenia, w których przepisywano ręcznie księgi. Chętni mogli pośpiewać w oryginale jak Phil Collins, był czas na teatr i na ciekawe omówienie lektury szkolnej. Zaproszeni uczniowie brali udział w rywalizacji sportowej, jak również zapoznali się z osiągnięciami sportowymi uczniów, zobaczyli zdobyte przez nich puchary, medale i dyplomy. 
 
- Cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowania tego dnia. Uczniowie mieli okazję przedstawić młodszym kolegom swoje zainteresowania i pasje rozwijane w naszym gimnazjum oraz zaprezentować to czego nauczyli się już na lekcjach w szkole. Dzięki temu przedsięwzięciu chcieliśmy pokazać uczniom szkół podstawowych jak wygląda nauka w gimnazjum, zaprezentować budynek i przedstawić nauczycieli - podkreśla Sebastian Walosczyk Dyrektor Gimnazjum.

Młodzież gimnazjalna stanęła na wysokości zadania. Przygotowali multimedialną prezentację szkoły w ramach projektu gimnazjalnego oraz folder okazjonalny. Całość przedsięwzięcia koordynowali nauczyciele, a w szczególności pani Dominika Smolarska.
Autor: Sebastian Walosczyk / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij