Finał konkursu Mały Inżynier

Fot. Arch. szkoły 2015.05.29 22:41 / news / czytano 1954 / opinie 0

Patyczki, nakrętki, płyty CD, spinacze, korki z butelek, plastikowe kubki, kółka od karniszy….  - to tylko część materiałów jakie wykorzystywali w części praktycznej uczestnicy konkursu „Mały inżynier” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.

W potyczkach techniczno-matematyczno-przyrodniczych udział wzięły trzyosobowe zespoły ze szkół podstawowych z terenu Gminy Łapsze Niżne. Zadaniem w części praktycznej było zbudowanie stabilnej i wysokiej wieży. Wcześniej - wszyscy również w zespołach rozwiązywali test. Prace ocieniała komisja składająca się z przedstawicieli Urzędu Gminy i ZEW Niedzica SA. W przerwach pomiędzy częściami rozgrywek był poczęstunek i pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych oraz prezentacja wybranych projektów edukacyjnych gimnazjalistów. Zsumowane punkty poszczególnych drużyn wyłoniły zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kacwinie
II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych w Niedzicy
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych

Oryginalne nagrody w postaci: dronów z kamerami (I m-ce), dronów (II m-ce) i robotów  poruszających się wzdłuż linii (III m-ce) oraz lekkich modeli samolotów do samodzielnego montażu (dla wszystkich uczestników) ufundowali: Wójt Gminy Łapsze Niżne i Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz PUH Kowalczyk Zakład Instalacji Elektrycznych Jan Kowalczyk.  Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Łapsze Niżne i Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.
 
Zawody rozegrano i zakończono – było wiele emocji i pytań, bo przecież  świat wokół jest taki ciekawy. I pięknie jest go odkrywać - co było celem naszego konkursu. Albert Einstein mówił swoim uczniom: „Ważną rzeczą jest nie przestać pytać. Ciekawość ma swój powód do istnienia. Nigdy nie trać świętej ciekawości …” - tego i my życzymy wszystkim uczniom!
Autor: Barbara Kowalczyk
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij