Gimnazjaliści w Centrum Górskim Korona Ziemi

Fot. Jacek Piotrowski 2015.11.27 15:10 / news / czytano 1921 / opinie 0

W dniu 21 listopada grupa gimnazjalistów ze Szczawnicy wzięła udział w zwiedzaniu jedynego w swoim rodzaju muzeum górskiego.

Naszym celem było  Centrum Górskie Korona Ziemi, którego misją jest przedstawienie zagadnień z dziedziny geografii, geologii, turystyki oraz eksploracji górskiej z naciskiem na historyczne dokonania Polaków w górach wysokich.

W głównej sali wystawienniczej znajduje się 9 makiet najwyższych szczytów górskich poszczególnych kontynentów wchodzących w skład tzw. Korony Ziemi oraz makieta Królowej Beskidów – Babiej Góry. Największa makieta ma rozpiętość niemal 3 m i mierzy prawie 3 m wysokości. Makiety dokładnie odwzorowują charakterystykę i wysokość poszczególnych szczytów. 

Dzięki makietom mogliśmy przenieść się do podnóża najwyższych szczytów wszystkich kontynentów globu!

Kolejne pomieszczenie to sala multimedialna. Tu mogliśmy  poznać historię podboju gór Ziemi dzięki licznym rekwizytom, jak również poprzez kontakt z najwybitniejszymi himalaistami świata, postaciami przełomowymi dla historii taternictwa, alpinizmu i himalaizmu.

Wyjazd do Zawoi odbył się w ramach prowadzonych zajęć pozalekcyjnych "Kumulacja Aktywności" przy wsparciu Fundacji LOTTO Milion Marzeń, prowadzącym zajęcia jest Jacek Żyłka Żebracki. Dziękujemy panu Jackowi Piotrowskiemu za pomoc w sprawowaniu opieki podczas wyjazdu.
Źródło: Gimnazjum w Szczawnicy
Zdjęcia: Jacek Piotrowski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij