Konkurs multimedialny - Moja historia flisu

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.03.04 11:27 / news / czytano 2276 / opinie 0

24 lutego br. rozstrzygnięto konkurs multimedialny „Moja historia flisu”, który odbywał się w ramach projektu „Dunajec - wspólna rzeka - wspólna sprawa”.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie ze Spojenej Skoly w Spiskiej Starej Vsi oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Jego głównym celem była popularyzacja historii flisactwa i spływu na rzece Dunajec, a także odkrywanie i rozwijanie uzdolnień  artystycznych wśród uczniów oraz zainteresowań fotografią i technikami multimedialnymi. 

Założenia konkursu okazały się trudne dla uczniów. Mimo licznych zapytań i wydawać się mogło dużego zainteresowania konkursem, prace zgłosiło tylko pięciu uczniów: 3 ze Spojenej Skoly i 2 z Zespołu Placówek. Prace stały na wysokim poziomie. Jedne prezentowały historię flisactwa (faktografię, postaci z nim związane, stroje), inne były subiektywną opowieścią o spływie, własnych przeżyciach i doświadczeniach z nim związanych. Uczestnicy konkursu mieli je okazję obejrzeć w sali multimedialnej w Izbie Historii Flisactwa. Tam nastąpiło też wręczenie nagród. Otrzymali je: Paulina Chmiel, Maciej Łabno (ZPO), Miriana Polačekova, Paulina Rusnakova i Jana Kozubova (Spojena Skola). Prace multimedialne dostępne będą dla zwiedzających Izbę Historii Flisactwa. Jej otwarcie planowane jest na 24. marca 2014 roku. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij